Kastamonuspor çok kritik maçların eşiğinde

Van galibiyetinin ardından puanını 57’ye çıkaran Kastamonuspor 1966’nın şampiyonluk kupasına giden yoldaaşması gereken daha çok ciddi engelleri bulunuyor.

En yakın takipçisi Niğde Belediyespor’a 8, grup üçüncüsü Bayburt Grup Özel İdare’ye ise 9 puan fark açan Kastamonuspor 1966, ligde bu haftayı maç yapmadan geçecek. Takipçilerinin haftayı galibiyetle kapaması durumunda ligde 30’uncu haftaya Niğde Belediyespor’un 5, Bayburt Grup Özel İdare’nin ise 6 puan önünde girecek olan Kastamonuspor 1966’nın bu durumda en büyük avantajı maç eksiği olacak. Kastamonuspor 1966 kalan 9 haftada ertelenen Manavgatspor karşılaşmasıyla birlikte 10, Niğde Belediyespor 9, Bayburt Grup Özel İdare ise 8 maça çıkacak.

Kırmızı siyahlıların kendisini takip eden Niğde Belediyespor ve Bayburt Grup Özel İdare ile Gazi Stadı’nda karşılaşacak olması da diğer bir avantaj olarak öne çıkıyor. Kastamonuspor 1966 ilk final maçını ligin 32’inci haftasında Bayburt Grup Özel İdare ile oynayacak. Niğde Belediyespor ise Gazi Stadı’na 34’üncü haftada gelecek.

Bu hafta Van deplasmanından 3 puanla dönüp başta Niğde Belediyespor’un umutsuzluğa kapılmasını sağlayan Kastamonuspor 1966, arka arkaya oynayacağı Çorum Belediyespor, 24 Erzincanspor ve Manavgatspor maçlarını kayıpsız geçebildiği takdirde, rakipleri puan kaybetmese de şampiyonluk ipini elinde tutacak..

Kırmızı siyahlılar aksi halde büyük önem taşıyan Bayburt Grup Özel İdare ve Niğde Belediyespor karşılaşmalarına stres altında çıkacak.