KASTEXPO açıldı

Kastamonu İstanbul’da sanayi gücünü sergiliyor

İl bazında düzenlenen ilk ekonomi zirvesi olan Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Zirvesi (Kastexpo), “Birlikte Başarmak İçin” sloganıyla 13 Mart tarihine kadar İstanbul Fuar Merkezi’nde 106 firmanın katılımıyla kapılarını açtı.

İÇDAŞ, Kastamonu Entegre, SFC Orman Ürünleri, ÜNTEL Kablo, Dalgakıran Kompresör, Yılmaz Redüktör, Reis Gıda, Ferko İnşaat, TMS Grup, Bayraktar-Güryapı, TeksanJeneratör, HobbyLife, Artella gibi Türk ekonomisinde etkin yere sahip firmaların ve iş dünyasından önemli patronları bir araya getiren Kastexpo’nun resmi açılışı dün yapıldı.
İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy 11. holde; İÇDAŞ Çelik, Enerji, Tersane ve Ulaşım AŞ’nin İcra Kurulu Başkanı Ayhan Aslan’ın genel başkanlığını yaptığı Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) tarafından düzenlenen zirve, ticaret hacminin geliştirilmesinin yanı sıra; sanayiciler, iş adamları ve girişimcilerin iş birliği anlaşması yapmasına da zemin hazırlıyor.

Fuarın açılışına Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye BaşkanıTahsin Babaş, Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ayhan Aslan, eski futbolcu Tanju Çolak, çok sayıda işadamı ve yerel siyasetçi katıldı.

Açılış konuşması yapan Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ayhan Aslan, “Türkiye’de ilk defa şehir fuarı yapıyoruz. Bu karma fuar Türkiye’de ilk olmaktadır. Fuarda 106 katılımcı firmamız var. Bu firmalar 27 sektörü temsil etmektedir. Bu fuarı Kastamonu’nun tanınması için yapıyoruz. İstanbul ve Türkiye’de çok Kastamonulu sanayicimiz yaşamaktadır. Bu fuarda tanışarak birbirimizle alışverişi daha hızlandırdık. 106 firma katıldı ve sergilerini yapıyor. İstanbul’da ilk defa yaptığımız bu fuarı önümüzdeki yıl 27-30 Aralık tarihinde 10 bin m2’de yapacağız. Sanayimizin daha güçlenmesini istediğimiz için fuarımızı ülkemiz ekonomisine katıyoruz” dedi.
Dört gün boyunca iş dünyasını ilgilendiren etkinliklerin yer alacağı KASTEXPO’da KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in ‘2023 vizyonunda KOSGEB’in KOBİ’lere desteği’, Yeminli Mali Müşavir Yaşar Kızılkum ise ‘İş Gücü Eğitimi ve İşverenlere Sağlanan Teşvikler’ konusunda konferansı olacak.