KASTEXPO ile “fetih” hazırlığı

dsc6576Ankara, İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirilen tanıtım günleri için yeni fikirler ortaya konulması gerektiğinin altını KASTEXPO tanıtım toplantısında bir kez daha çizen Vali Günaydın, “Tanıtım noktasındaki eksikliğimizi gidererek sahip olduğumuz değerleri hem Kastamonu ekonomisine hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak düzeye getirmeliyiz” dedi.

Tamamı Kastamonulu firmalardan oluşan yüksek katılımla KASTEXPO’yu düzenleyeceklerini ve amaçlarının bu organizasyonu tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak olduğunu kaydeden KASİAD Başkanı Aslan ise “Biz Kastamonulular olarak İstanbul’un fethinde büyük yararlar ortaya koyduk. KASTEXPO ile de İstanbul’u yeniden fethetmeyi amaçlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

10-13 Mart tarihleri arasında İstanbul’da düzenleyecekleri “Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Zirvesi” öncesinde şehrimize gelen KASİAD Başkanı Ayhan Aslan ve yönetim kurulu üyeleri Gün Otel’de bir toplantı düzenlediler.

Vali Şehmus Günaydın, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, Defterdar Vekili Ali Ateş, KATSO Meclis Başkanı Kadir Tonbul, MÜSİAD Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ile ilimizdeki işadamlarının katıldıkları toplantıda KASİAD yöneticileri KASTEXPO ile ilgili bilgi verdiler.

KASİAD Başkanı Aslan ve Vali Günaydın’ın yaptıkları konuşmaların ardından, KASTEXPO yanı sıra ilimiz tanıtımının ana gündemi oluşturduğu konular üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

“İstanbul’u yeniden fethetmeyi amaçlıyoruz”

dsc6542KASİAD Başkanı Ayhan Aslan konuşmasına dernek olarak Konya’dan sonra ülkemizin en kapsamlı ikinci şehirsel fuarına imza attıklarını kaydederek “Biz de Konya’dan esinlenerek fuar yapıyoruz. Bu organizasyon bizim için önemlidir. Daha önceden ürünlerimizi sergileyecek bir alan bulamamıştık. Kastamonu’nun ürünlerini kendi hemşerilerimize de tanıtmak istedik” sözleriyle başladı.

“İstanbul Feshane’de yapılan organizasyonlarda amacın tam olarak gerçekleşmediğini gördük” diyerek konuşmasını sürdüren Aslan şunları söyledi: “Fuar için güzel geri dönüşler aldık. İşin gerçeği fazla ilgi göreceğini düşünmemiştik. Lakin hemşerilerimizin heyecanı bizi de heyecanlandırdı. KASTEXPO’nun uzun yıllar devam edeceğine inanıyoruz. KASİAD olarak iyi bir fuar ortaya koyacağımızı düşünüyoruz. Fuara herkesin yüksek katılım göstermesi gurur verici olacaktır. İnşallah bu fuarı tüm Türkiye’de yaygınlaştırırız. Bunu amaçlıyoruz. Türkiye için varız, Türkiye için çalışıyoruz. Biz Kastamonulu olarak İstanbul’un fethinde büyük yararlar ortaya koyduk. KASTEXPO ile de İstanbul’u yeniden fethetmeyi amaçlıyoruz”.

“Tanıtım faaliyetlerine ciddi katkısı olacak”

dsc6562Katılımcıların tümünü Kastamonulu firmaların oluşturduğu bir organizasyon yapılmasının gerçekten takdir edilmesi gereken bir konu olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan Vali Günaydın, “Bu tür organizasyonların Kastamonu’nun tanıtım faaliyetlerine ciddi katkıları olacaktır” dedi.

Vali Günaydın göreve başladığından beri ilimizin turizm potansiyelinin büyük olduğunu ifade ettiğini ve ilimizi turizm alanında daha iyi seviyelere getirmek için yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerde tanıtım çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

“Ankara, İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirilen tanıtım günlerinin etkili ve verimli olması için projeler ortaya koymalıyız ve koyuyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Vali Günaydın şunları söyledi: “Ankara’daki Kastamonulular Derneği’ne gereken fikri sunduk. Fikrimiz dernek yönetimi tarafından kabul görmedi. Ama bizim esas yapmamız gereken profesyonel organizasyonlardır. İş adamlarımızın ortaya koyduğu çalışma tanıtım açısından önemli bir çalışmadır. Kastamonu Valiliği olarak her zaman destek vermeye hazırız. Bizim tanıtım noktasındaki eksikliğimizi gidererek sahip olduğumuz değerleri hem Kastamonu ekonomisine hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak düzeye getirmeliyiz”.

KASTEXPO’nun Kastamonu’nun tanıtımına katkı sağlayacağını belirten Vali Günaydın, ilimizin diğer konuları ile de yakından ilgili olduklarını belirttiği KASİAD yönetimine teşekkür etti ve düzenleyecekleri etkinlikte Valilik olarak yanlarında olacaklarını söyledi.