“KASTEXPO, ortak bir pazardır”

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan, İstanbul Fuar Merkezi’nde 10-13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Kastamonulu Sanayici ve İş Dünyası Zirvesi (KASTEXPO) hakkında değerlendirmelerde bulundu.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, Kastamonu ekonomik güç birlikteliğini açığa çıkaracak KASTEXPO’nun ortak bir pazar olduğunu söyledi.
Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, İstanbul Fuar Merkezi’nde 10-13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Kastamonulu Sanayici ve İş Dünyası Zirvesi (KASTEXPO) hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Ayhan Aslan 4 gün sürecek olan etkinliğin ekonomik güç birlikteliğinin yanı sıra Kastamonu sosyal, kültürel ve bölgesel gücünü ön plana çıkaracağına dikkat çekti.
“Kaçınılmaz bir fırsat”
KASİAD’ın 1994 yılında iş dünyasına hizmet etmek için kurulduğunu anımsatan Ayhan Aslan, “ Son zamanlarda derneğimizle birlikte açığa çıkan bütünleşmenin dinamik etkisi bizi ek bazı faaliyetlere yönlendirdi. Kastamonu iş dünyasının buluşacağı KASTEXPO da enerjimizin ve güç birlikteliğimizin yansıması olarak açığa çıktı. Bu etkinlik Ar-Ge, inovasyon, vizyon ve üretim şekillerindeki kalite farklılıklarının iş dünyamızı kendi alanında daha profesyonel yapmakla birlikte, kurumsal kimliğe sahip firma ve iş adamlarının diğer genç iş dünyasına örnek teşkil etmesi açısından kaçınılmaz bir fırsat.” dedi.
“Gücümüz açığa çıkacak”
Ayhan Aslan, ekonomik birleşme, birleşmeye giden ekonomilerde mal ve hizmet akımlarının önemine değinerek, “Ancak birbirleri arasında mal ve hizmet alımı yapan iş adamlarımız kendi aralarında var olan potansiyel gücün farkına varabilirler. KASTEXPO bunu sağlayacak. Gerekli tüm ihtiyaç ve donanımın hazır olduğunu göreceğimiz bir etkinlik olacak.” diye konuştu
Kastamonulu sanayici ve iş adamlarının iş birliği içinde olmasının büyük bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Aslan şunları söyledi: “Sağduyulu ve rekabetçi bir iş çevresinin geliştirilmesi göz önünde tutularak; vatandaşlar ve iş adamlarının yararına pazarların daha da artırılması için adımlar atıyoruz. İş birliğinin basit bir düzeyden başlatılması, ileriye yönelik ortak bir amaç belirlememiz toplumumuzun menfaatine olacaktır. Bu kapsamda KASTEXPO hem iş adamlarımızı birbiri arasındaki iletişimi ve alışverişi güçlendirecek hem de ortak projeler üretmemizi sağlayacak.”