KASTOD’da yeni başkan Hüsnü Gül

Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği’nin (KASTOD) yeni yönetim kurulu başkanlık görevine oybirliğiyle Hüsnü Gül’ü seçti.
Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği’nin (KASTOD), pandemi nedeniyle gecikmeli olarak yapılan kongresinde göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasından yeni başkanını seçti.
Derneğin yönetim Kurulu Bbaşkanlığına, Emirbey Atlı Turizm ve Demirbey Göl Resort işletmelerinin sahibi Hüsnü Gül oybirliğiyle seçildi..
Derneğin kendisinden görevi üstlenmiş eski başkanları Mustafa Gün ve Serkan Mütevelli ile yönetim kurullarınagerçekleştirdikleri çalışmalar ve verdikleri emekten dolayı teşekkür eden Hüsnü Gül, şunları söyledi:
“Kadınlarımızın şehrimizin gelişim ve tanıtımında gösterdikleri gayret önceki dönemlere göre tartışılmaz. Bu sebeple kadın üyelerimizin de yönetim kurulunda olması gerektiğini düşündüm. Pandemi süreci, sel felaketi gibi sebeplerden dolayı birçok kuruluş ve STK’larda olduğu gibi derneğimizde de ne yazık ki çok fazla fiili çalışmalar yapılamadı. Bu süreçte ilgili kurum ve kuruluşlarla altyapı hazırlıkları ve nereden başlayacağımız ile ilgili birçok görüşme ve istişarelerde bulunduk. Ve yönetimimizle beraber detayları ve yol haritamızı ivedilikle hazırladık. Yol haritamızı da en kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız. Aralık ayı itibari ile de hızla çalışmalarımıza başlayacağız. Beni bu göreve layık gören dernek yönetimine ve üyelerimize sonsuz teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Ben de bu görevi derneğimizdeki tüm paydaşlarımızla el ele vererek turizm konusunda tüm imkân ve desteklerden yararlanarak şehrimiz adına elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza söz veriyorum. Çünkü memleketimiz turizmde 4 mevsim ilgi odağı olabilecek, sahili, eko turizm, Ilgaz kayak merkezleri, inanç turizmi, gastronomisi ile çok güçlü bir şehir. Pandemi sürecinde de en çok tercih edilen iller arasında yer aldı. Allah’ın izniyle de derneğimiz yönetim kurulu ve tüm üyeleri ile birlikte şehrimiz açısından büyük bir şans olan, söz konusu turizm olduğunda yüce devletimizin tüm imkânlarını seferber eden Valimiz Sayın Avni Çakır başta olmak üzere Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansımıza, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, Dernekler İl Müdürlüğü’ne, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim görevlilerine sonsuz teşekkürlerimi sunar, tüm kamu kuruluşlarının destekleriyle de Kastamonu’yu tanıtmaya, altyapı eksiklerimizi tamamlamaya ve tespit edilen temel sorunlardan başlayarak gerekli tüm çalışmaları yapacağımıza inancımın tam olduğunu ifade etmek isterim.”
MAKAM ZİYARETİ
Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği’nin ( KASTOD) yeni yönetim kurulu, başkanın da belirlenmesinin ardından ilk ziyaretini Vali Avni Çakır’a yaptı.
Makam ziyaretinde Kastamonu turizminin gelişimi noktasında fikir alışverişinde bulunulurken, Vali Çakır, turizm sektöründe sabrın önemli olduğunu hatırlattı ve turizmcilerin her zaman yanında ve destek olduklarını dile getirdi.
KASTOD’un yeni yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluşuyor:
Yönetim Kurulu:
Başkan: Hüsnü Gül
Başkan Yardımcısı: Cem Dilimel (Konaklama Hizmetlerinden Sorumlu)
Başkan Yardımcısı: Yavuz Emen (Gastronomi ve Yöresel Lezzetlerden Sorumlu)
Başkan Yardımcısı: Serkan Mütevelli
Genel Sekreter: Esma Kuruoğlu
Yönetim Kurulu Üyeleri:İlknur Aynan (Fuarlar ve Tanıtımlardan Sorumlu), Serpil Durgit (Kooperatifler ve El Sanatları Sorumlu), Orhan Veli Yavuz: (AR-GE’den Sorumlu), Mine Akçakoca Özgür (Halkla İlişkiler ve Basın Sorumlusu), Fatma Bölükbaş (Markalaşma ve Projelerden Sorumlu), Serpil Çam, Melih Şükrü Çetin
Yedek Üyeler:Eyüp Akarsu, Erol Öztürk, Mehmet Ayhan Yılmaz, Filiz Kanburoğlu, Adnan Adil Emen
Denetleme Kurulu:Halil Sarımeşe, Nihal Gül, Elif Avanoğlu.