KATSO Başkanı’ndan yerel medyaya destek

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, önemine dikkat çektiği yerel basının yanında olduklarını açıklarken, “Kastamonu basınımızı kurumsal anlamda olduğu kadar iş dünyamızın üyeleri olan; tacirlerimiz, tüccarlarımız ve şirketlerimizin de yalnız bırakmayacaklarını umut ediyorum” dedi.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, yaşadıkları güçlükler salgın sürecinde bir misli daha artan yerel basının yanında olduklarını ve yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Sektör çalışanlarının sosyal medya üzerinden dile getirdikleri sorunlar üzerine bir açıklamada bulunan Fındıkoğlu, bu konudaki duyarlılıklarını dile getirdiği açıklamasında şöyle dedi:

“İlimizin gündemini, halkımıza tarafsız bir şekilde aktarma vazifesini üstlenmiş olan yerel medya işletmelerimize ve tüm basın mensuplarına gösterdikleri gayretten ötürü teşekkür ediyoruz.

Aynı zamanda Odamız üyeleri olan yerel medya sektörünün sorunlarını da yakından takip ediyoruz. Kurumsal çalışmalarımızda edindiğimiz yerel medyanın sorunlarına baktığımızda, öncelikle ekonomik olarak devamlılığını sağlamakta zorlanan bir sektör olarak görüyoruz.

Ulusal, yazılı ve görsel medyanın yanında sosyal medya gibi rakipleri ile de yarışmak zorunda olan yerel medya işletmelerimiz, kıt kanaat olarak faaliyetlerini sürdürme çabasında kalmaktadır

Hemşerilerimizin ilimizde olup bitenleri günü gününe takip etme ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda kesintisiz çalışan medya mensuplarımız yalnız bırakılmamalı, kaderlerine terk edilmemelidir. Kamu ve özel sektör temsilcilerimiz, icraatlarını ve kendileri ile ilgili haberlerini, duyurularını ve ilanlarını ilimize ve ilimiz dışına iletebiliyorlarsa bu iletişim ilk önce yerel medyanın sayesindedir.

Bir yıla yakın bir süredir pandemi ile mücadele ediyoruz. Pandemiden hemen hemen tüm sektörlerimiz payına düşen olumsuzları yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Pandeminin olumsuz etkileri sağlığımız başta olmak üzere irili ufaklı tüm işletmelerimizi tehdit etmeye devam ediyor. Ekonomik ve sosyal anlamda çektiğimiz sıkıntıların elbette sonunun geleceğini ve arzuladığımız güzel günlere tekrar kavuşmanın umudu ile yaşamaya, yaşatmaya ve tüzel kişiliklerimizin ayakta kalma mücadelesine devam etmeliyiz.

Kurumsal anlamda her biri üyemiz olan gazetelerimiz ve yerel medyamızın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz.

Kastamonu yerel basını bu defa kendi sesini duyurmaya çalışıyor.

Son günlerde yaşadıkları olumsuzlukları dile getiren ve sosyal medya kanallarından kendi seslerini duyurmaya çalışan Kastamonu Basınımızı kurumsal anlamda olduğu kadar iş dünyamızın üyeleri olan; tacirlerimiz, tüccarlarımız ve şirketlerimizin de yalnız bırakmayacaklarını umut ediyorum.”