KATSO’dan çağrı ve öneri

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, koronavirüs olayına karşı işveren, çallışan ve müşterilerini sağduyulu olmaya çağırdı; oda belgeleri dahil olmak üzere kamuyla ilgili işlemlerini on-line olarak yapmalarını önerdi.

Fındıkoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Tüm dünyada ve ülkemizde halk sağlığına büyük bir tehdit unsuru olan yeni tip KORONA virüs COVİD-19 salgını nedeniyle iş dünyamızdaki işveren, çalışan ve müşterilerini sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Korona Virüs Bilim Kurulu’nun açıklamalarına uyarak bu süreçte işverenlerimizin, çalışanlarımızın, değerli müşterilerimizin kişisel izolasyonlarına önem göstermelerini ve sosyal mesafelerini korumalarını, bir metre kuralına uymalarını, tokalaşmamaya özen göstermelerini ve gerekli olmadıkça dışarı çıkmadan özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında işlemlerini online yapmalarını öneriyoruz.

Bu süreç devam ederken Odamız tarafından da online olarak oda belgelerini https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/firma-index.jsp adresinden alabileceklerini hatırlatır, ulusumuzun ve tüm dünyanın bir an evvel koronavirüsün etkisinden kurtularak, eski günlerimize birlik ve beraberlik içerisinde dönmemizi temenni ederiz.”