KELLE KOLTUKTA NAKLİYE

• Çatalzeytin-Türkeli sahil yolu deniz dolgusu işi için Türkeli Kayaarası’ndaki ocaktan çıkarılan her biri 50-70 ton ağırlığındaki kaya kütlelerini taşıyan kamyonlar Paşalı Grup yolunu kullanarak sahile ulaşmaya çalışıyor.

• Bu tehlike dolu nakliye seferleri sırasında şu ana kadar 10’a yakın kamyon kaza yaptı. Bu kazalara önceki akşam bir yenisi daha eklendi. Çerçideresi mevkiinde virajı dönmeye çalışan kamyonr, denge kaybı yaşayıp dere yatağına uçtu. Sürücü mucize eseri yara almadan kurtuldu.
Çatalzeytin – Türkeli sahil yolu deniz dolgusu işi için kaya taşıyan kamyonların kazalarına bir yenisi daha eklendi. Son 6 ay içerisinde 10 civarında kamyon, sahil hattına kaya taşırken devrildi.
En son Çatalzeytin Paşalı grup yolu Çerçideresi mevkiinde Mustafa Güral (53) yönetimindeki kamyon virajı alamayarak uçtu. Sürücü Güral, bu büyük kazayı mucize eseri yara almadan atlattı.
Dolgu işi için kullanılan kayaların Türkeli Güneyçatak Köyü Kayaarası mevkiinden çıkarıldığı ve kamyonlarla Paşalı grup yolu üzerinden sahil hattına taşındığı öğrenildi.
Çok sayıda kamyon kazasının yaşandığı Çatalzeytin Paşalı grup yolu, 50-60 toluk dev kaya kütlelerini taşıyan kamyonlar nedeniyle de ağır tahribata da uğramış durumda.