Kent Konseyi konserlerinin ilkine büyük katılım

Kastamonu Kent Konseyi’nin ilkini düzenlediği sanat müziği konseri müzikseverler için tam anlamıyla bir şölen, bir ziyafet oldu.

Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Salonu’nun dolup taştığı konserde, yaşamını Azerbaycan’da sürdüren Kastamonulu soprano Oya Ergün, piyanist İller Mammadzade eşliğinde seslendirdiği unutulmaz Azerbaycan şarkıları ve seçme klasik şarkılarla, piyanoyla Türk Sanat Müziği yorumunda çığır açan Feyzi Aslangil’in bayrağını dalgalandırmayı sürdüren Nihat Demirkol gönüllerde taht kurdular.

Güzin Aytekin’in sunumunda gerçekleşen konserde CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Cebeci de salonu dolduran izleyiciler arasında yer aldı.

Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, “Kent Konseyi olarak konser etkinliklerimizin birincisini gerçekleştiriyoruz. Bu tür konser programlarını sık sık da yapmayı düşünüyoruz. Bugün programımıza katılan Soprano Oya Ergün, Piyanist İller Mammadzade ve Nihat Demirkol’a güzel ve renk katan müzik sunumları ile çok teşekkür ediyorum. Yine bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emek ve katkıları olanlar ile konser programımıza katılanlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ilk konserimizde salonu doldurdular.Heyecanımıza ortak oldular ve etkinliğimize gelerek bizi onurlandırdılar” dedi.

Sanatçılar  Oya Ergün, İller Mammadzade ve Nihat Demirkol, Kastamonu’yu çok sevdiklerini, böylesini bol katılımlı ve coşkulu bir programda sahne almanın büyük mutluluğunu ve sevincini yaşadıklarını belirtip, yakın ilgi gösteren herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

Konser sonunda Hasan Baltacı, Mehmet Yurt, İsmail Hakkı Cebeci ve Ahmet Zafer Ergün tarafından sanatçılara plaket, çiçek ve hediye sepeti sunuldu.

Cengiz MUHZİROĞLU