KESOB Başkanı Ergin, Sebze ve Meyve esnafı ile buluştu

KESOB Başkanı Dursun Ergin, “Salı Pazarı seyyar sebze ve meyve pazarı esnafımız örnek birlik ve beraberliklerini sürdürüyorlar. Buda bizleri çok mutlu ediyor, kendilerini kutluyorum” dedi.”

 

Salı Pazarı’nda seyyar sebze ve meyve satan esnafları ziyaret eden Kastamonu Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik (KESOB)  Başkanı Dursun Ergin akşamda ikramda bulundu.

Her hafta Salı Pazarı akşamı bir araya gelen seyyar meyve ve sebze satışı yapan esnafların geleneksel olan toplantısına KESOB  Başkanı Dursun Ergin, Kastamonu Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Müdürü ve madeni Eşya ve İmal Satıcıları Odası Başkanı Fehmi Yılmaz, Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik ve Salı Pazarı seyyar sebze ve meyve esnafları katıldı.

Yücel Gedik

Yücel Gedik, “Her hafta gelenekselleşen Salı Akşamı seyyar sebze ve meyve satışı yapan esnaflarımıza toplantılarımızı sürdürüyoruz. Bu hafta da toplantımıza Başkanımız Dursun Ergin ve Müdürümüz Fehmi Yılmaz ile esnaf arkadaşlarımız katıldı. Dursan başkanımızla esnaflarımızı dolaştık. Akşam da ikram yapan Dursun Ergin başkanımız esnaf arkadaşlarımızla buluşarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Esnaf arkadaşlarımızı dinledi. Birlik ve beraberliğimizi kaynaşmamızı sağlayan bu toplantılarımızı sürdürmeye de devam edeceğiz. Toplantılarımıza katılan, destek ve katkı veren tüm herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

Dursun Ergin

Dursun Ergin’de yaptığı konuşmasında, “Salı Pazarı seyyar sebze ve meyve pazarı esnafımız örnek birlik ve beraberliklerini sürdürüyorlar. Kar kış demeden en iyi hizmeti vermeye devam ediyorlar. Bugün hava çok soğuk, bu açık havada bu işi yapmak da çok zor. Taze ve günlük ürünlerini getirerek ihtiyaç sahiplerine de sunuyorlar. Bundan da ayrıca mutlu oluyoruz. Zaman zaman esnaflarımızı ziyaret ediyor, varsa sıkıntı ve sorunlarını dinliyoruz. Odamız ile ilgili gelişme ve çalışmalarımızı da bu şekilde paylaşarak duyurma, bildirme ve açıklamalarımızı da yapma fırsatı yakalamış oluyoruz. Bu güzel birlik ve beraberliği kaynaşmayı yapan ve sağlayan vesile olan başta Oda başkanımız Yücel Gedik ve Yönetimi ile seyyar sebze ve meyve pazarcı esnaflarımıza teşekkür ediyor ve kutluyorum. Bu tür toplantılara, birlik ve beraberlik ile kaynaşmaya esnaf arkadaşlarımızın da ihtiyacı var. Birbirlerine sıkıntı ve dertlerini açıp paylaşabiliyorlar. Bu sayede eski gelenek ve ananelerimizi de sürdürmüş oluyoruz. Bizi de bu toplantıya ikinci kez davet ettikleri için tekrar teşekkür ediyor, esnaflarımıza da bol kazançlar diliyorum” dedi.

Dursun Ergin toplantı sonrasında katılımcılara ikramda bulundu. Cengiz MUHZİROĞLU