KGC’de genel kurul heyecanı

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu bugün gerçekleştirilecek. Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı’nda yer alan cemiyet binasındaki toplantı salonunda düzenlenecek olan genel kurul saat 13.00’te başlayacak.  Genel kurul öncesinde mevcut başkan Erkan Yılmaz ve İzzet Sarı adaylıklarını açıklamıştı.

2013 yılında Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nin başkanlığını devraldıktan sonra üst üste iki dönem bu görevi yürüten Erkan Yılmaz, 2019 yılındaki genel kurulda aday olmamış ve görevi Mustafa Balcı’ya devretmişti. Balcı’nın görev süresi içerisinde başkanlık görevinden ayrılması üzerine yönetim kurulunun kararı ile genel kurula kadar olan süreçte başkanlık görevi yeniden Erkan Yılmaz’a verilmişti.

Erkan Yılmaz, adaylığı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2013 ve 2016’da gerçekleştirilen genel kurullarda sizlerin sonsuz desteğiyle başkanlık görevine seçildim. 2019 genel kurulunda aday olmama yönünde almış olduğum karar sonrasında, sevgili meslektaşım Mustafa Balcı başkanlık görevini devraldı ve zor süreçte cemiyetimize önemli katkılar sundu.  Ardından 14 Aralık 2020’de bu kez yönetim kurulumuz tarafından görev bir kez daha tarafıma tevdi edildi. Yaklaşık 1,5 yıllık süreç içerisinde dijital tarama ve sel sergisi başta olmak üzere, gazetelerimizin gelirlerine katkı sağlamaya yönelik önemli çalışmaları çok değerli Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım ve sizlerin de desteğiyle hayata geçirdik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da önceliğim; üyesi olmaktan her daim büyük onur ve gurur duyduğum, katkı sağlamaya çalıştığım Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ne, bilgi ve deneyimimle hizmet vermek, çıtayı daha da yukarıya çekebilmenin gayreti içinde olabilmektir. Yeni dönemde de ekibimle birlikte, değerli üyelerimizin çok iyi bildiğim beklentilerini hayata geçirmek, yeni projelere imza atmak için var gücümüzle çalışacağız.  Bugüne kadar siz değerli meslektaşlarıma karşı hoş görü, sevgi ve sonsuz saygı duygusunu hep ön planda tuttum. Seçim sürecinde olduğu gibi bundan sonra da bu çizgimden asla taviz vermeyeceğim. Bizler ülkemizde demokrasinin oturması ve gelişmesi için mücadele veren bireyleriz.  Bu anlamda cemiyetimizin seçiminde seçme ve seçilme hakkı olan herkesin aday olabilmesine büyük saygı duyuyorum. Bu yönde çalışma yürüten tüm meslektaşlarıma da çalışmalarında başarı diliyorum.”

Gazeteciler Cemiyeti’ne adaylığını açıklayan bir diğer isim İzzet Sarı ise adaylık açıklamasında şunları ifade etti:

“Uzun yıllardır onur ve gururla sürdürdüğüm gazetecilik mesleğini ilimizde bir adım daha öteye taşımak için çıktığım bu yolda bana destek olup, beni cesaretlendiren arkadaşlarımla beraber mesleğin sorunlarına eğilerek çözüm üretmek adına Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na aday olduğum. Önce hayal ettik, sonra hayallerimizi kağıda döktük. Yakın dostlarımızla istişareler yaptık. Sonra harekete geçip, hayalimizdeki projeleri gerçekleştirebilmek için gece gündüz demeden çalışma sözü verdik. Mesleğimiz, meslektaşlarımız ve cemiyetimiz adına büyük hayallerimiz ve projelerimiz var. Kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirmeyi arzuladığımız projelerimizle enerjimiz, azmimiz ve tecrübemizle Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na talip olduk. Cemiyetimiz bugün dünden daha iyi olabilir. Ancak bizim gibi büyük bir camiaya bu yetmez. Bizler değişim ve ortaya yeni bir vizyon koymak için aday olduk. Yani cemiyetimizi bir sonraki aşamaya geçirecek projeleri hayata geçirmek için yola çıktık. 38 yılını geride bırakan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ni artık bir sonraki aşamaya geçirme vakti geldi. Yarınlarımızın dünden daha güzel olması için, bizden sonraki meslektaşlarımıza kalıcı eserler bırakmak adına bu göreve talip olduk. Hayallerimizi ve projelerimizi hayata geçirecek azim ve kararlılık ben ve yönetim kadromuzda mevcut. Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ni bir adım daha ileriye götürme arzusuyla çıktığımız bu yolda, seçim sonuçlarının cemiyetimiz, üyelerimiz ve Kastamonu’muza hayırlı olmasını diliyorum.”