Kılıç’tan yol haritası

  • “Devre arası kampı öncesinde transferlerin bitmesi lazım. 5-6 ismi kadroya katmayı düşünüyoruz”

 

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, Buca mağlubiyeti ve devre arasında izleyecekleri yol haritası noktasında açıklamalarda bulundu.

Takımda defansif anlamda sıkıntının net bir şekilde görüldüğünü söyleyen Teknik Direktör Kemal Kılıç, devre arasında en az 5-6 transfer yapacaklarını, bu transferlerin ise devre arası kampı öncesinde netleşmesi gerektiğine dikkat çekti.

Buca maçıyla ilgili değerlendirmesinde Kemal Kılıç, “Çok üzüntülüyüz. Son iki hafta, 6 puanla çıkmamız gereken süreçti. Buca maçında çok ilginç olaylar cereyan etti. Oyuna iyi başladık, oyunu kontrol eden taraf bizdik. Buca’nın genç oyuncuları var, tecrübeli oyuncularıyla da iyi bir sentez oluşturmuşlar. Aslında bizim kalitemizde elbet de değiller ama hatalı bir gol yedikten sonra daha da öne çıkmaya başladık o anlarda da rakibin tehlikeli atakları geldi. Hem ilk yarı hem de ikinci yarı oyuna baktığınız zaman, hem topla oynama oranı hem de atak üstünlüğü, oyunu tutma becerileri takımımızın lehineydi. Ofansif kurgu içerisinde, bundan önceki süreçlerde çok iyi görevler yapmış bazı oyuncularımızdan beklediğimiz katkıyı alamadık. Oyuna sonradan giren oyuncularımız katkı vererek oynadılar” diye konuştu.

Maçın skorunun maçı yansıtmadığını da söyleyen Kemal Kılıç, “Oyun 1-0. Farklı yenilmişiz gibi tablo ortaya çıkıyor ama öyle değil. Bizim attığımız gol var. Ben de golün doğru olduğuna inanmıyorum. Başkanımız da ben de gereğini yaptık. Oyun 1-0’dı ve biz sürekli atak yapıyorduk. Ondan sonra oyun durdu, 15-20 dakikadan fazla durdu belki de. Sonra kendi kalemize attık. Son saniyelerde de gol yedik. Dolayısıyla 3-1’i yansıtacak bir oyun değil. Tabi önemli olan skor değil, kaybettik” diye konuştu.

Takımı ve kulübü benimsemiş isimlerle yola devam edeceklerini de söyleyen Kemal Kılıç, “Durumumuz iç açıcı değil, farkındayız. Çok çalışacağız. Çok ama çok fazla çalışacağız. Bu takımı ve kulübü benimsemiş oyuncularla yolumuza devam edeceğiz. İlk devrede son bir maçımız kaldı. Onu da kazanıp takviyelerimizi de ona göre yapacağız. Elimizdeki kadro yapılanması içerisinde çok değerli oyuncular var ama hem yeterlilik konusunda yeterli değil hem de kulübü ve Kastamonuspor’u daha çok benimsemeleri gerekiyor. Gerekenler yapılacaktır. Oyuncularımıza kızgın ve kırgın değilim. Zaten 2 idmana çıktım. Ama hoş bir durum değil. Bu kadar puan kaybı hiç doğru değil” dedi.

Savunmada müthiş derecede bir sıkıntı yaşadıklarını da söyleyen Kemal Kılıç, “Takımda gol yeme trendi çok yüksek. Ofansif kurgu şart ama en az onun kadar az gol yemek gerekiyor. Tüm şampiyon takımlara baktığınızda, çok gol atan değil az gol yiyen takımın şampiyon olduğunu görürsünüz. Birinci sorun bu. Bu kadar gol yeme trendiyle şampiyon olunamaz. Defans bölgesinde hatalar zinciri olduğu kesin. İyi savunma her zaman için bir takımı başarıya götürür” diye konuştu.

Devre arasındaki transfer politikası hakkında da konuşan Kemal Kılıç, “Gelecek oyuncular, gidecek oyuncular olacaktır. Bunlar pazar akşamı, pazartesi netleşir. Transferlerin devre arası idmanlarına yetişmesi şart. Bazen çok iyi transferler yapıyorsunuz ama zamanlamayı ayarlayamadığınız zaman hem antrenman performansı düşük, hem maç performansı düşük, hem birbirleriyle iletişimleri düşük oluyor. Bu sefer de hem biz hem yönetim zor duruma düşüyoruz. ‘Bu kadar adam aldılar para harcadılar yine böyle’ denilebiliyor. O yüzden devre arası çalışmanın birinci gününden itibaren oyuncuların bizimle olması lazım. 5-6 transfer olabilir. Çok fazla transferimiz olmayacak. Gitmek isteyen oyuncularımız da var” şeklinde konuştu.