Kim düşmeye daha yakın?

“Küçük gibi görünen ayrıntılar büyük fark yaratır.”

Bodrum maçında sarı kart sınırındaki oyuncuların kart görerek, Kırşehir Belediyespor maçında oynamamaları, teknik bakımdan, Mamak maçının önemi açısından doğru bir hamleydi.

Kırşehir maçına tek yönetici ile gidilmesi ise her maça giden ve destekleyen başkan ve yönetim çoğunluğunun bu maçta olmamasının, teknik ekibe ve oyunculara duygu olarak olumsuz yansıması söz konusu olabilir.

Hafta içi düzenlenen ve futbolcuların aileleri ve sevdikleri ile yenilen yemek, taraftar gurubunun verdiği destek güzel olsa da, bu tarz maçlar öncesi farkındalık yarattığını, olumlu konsantre adına düşünüldüğü, fakat genelde bir gevşeme veya aşırı motive olunabileceği yüzdesinin fazlalığını yıllarca gözlemledim.

Mamak maçında zemin ve hava şartları kötü olsa da, oyunun üstünlüğünü elinde tutan bir Kastamonuspor vardı.

İstediği pozisyonları üreten takımdı Kastamonuspor.

Son vuruşlarda zeminden kaynaklanan denge bozuklukları ile beceri eksikliği yaşasada…

Maçın fiyaskosu olan hakem de net penaltıları es geçip, atılan golü vermeyince istenilen üç puan alınamadığı gibi rakibin o tek pozisyonunu kalecimiz Mücahit kurtarmasa mağlup bile olunabilirdi.

Mamak takımı son on yılda seyrettiğim en kötü profesyonel takım. Futboldan gelenlereMamak takımı anlatılsa inandıramazsın, seyretmeleri gerekir.

Elle tutulur bir Salih Sefercik dışında sahada yanına pas verebilecek oyuncuları yoktu.

Karabükspor’a düştü diyebiliriz, ama önceki haftaElazığ galibiyeti ile maçlarını oynamadan kolay puan vermek istemediklerini gösterdiler.

Bayburt çıkışa geçti, ki düşeceğini düşünmüyorum.

Karabük’ten sonra düşecek olan iki takım içerisinde Mamak, Elazığ, Karacabey takımlarından ikisinin olacağı kanısındayım.Kastamonuspor riskli görünse de, bu takımlar düşmeye bizden daha yakın.Ama şunu unutmayalım, 2016-2017 sezonunda 28 maçta 22 puan toplayan Kırklareli takımı son altı haftada 16 puan alarak ligde kalmıştı.

Soru şu:Ligin belirleyici haftalarında bu puanları alabilecek bir takım çıkar mı? Belli olmaz.

En iyisibu ihtimali son haftalara bırakmayalım!

 

 

ONUR BEŞEL