Kıpırdanma sinyali

KKV Yönetim Kurulu toplantısının ve ardından 60 işadamının katılımı ile yapılan genişletilmiş toplantının gündemi “Şehrimizdeki konakların turizme kazandırılması, Özel Uğurlu Hastanesi’nin açılması, çağrı merkezi kurulması, genişletilecek OSB’ye yatırım çekilmesi, ikametgah transferi” oldu.

Önümüzdeki dönemde İstanbul ve Kastamonu’da açacağı idare merkezleri ile çok daha aktif olma sinyali veren KKV, olağan kongreye gitmek için vali atamasını bekliyor.

Kastamonu Kalkınma Vakfı (KKV) Yönetim Kurulu toplantısı, Milletvekili Hakkı Köylü’nün de katılımı ile geçtiğimiz Çarşamba günü İstanbul’da yapıldı. Başkan vekili Remzi Gür’ün başkanlığında gerçekleşen toplantının ardından, yaklaşık 60 Kastamonulu işadamının katıldığı genişletilmiş bir toplantı daha düzenlendi.

Babaş çağrısını yineledi: “Konak alın, turizme katkı verin”

KKV Yönetim Kurulu Üyesi, Belediye Başkanı Tahsin Babaş gazetemize yaptığı değerlendirmede her iki toplantının da son derece verimli geçtiğini belirterek, “Biz belediye olarak vakfa önerilerimizi sunduk. Şehrimizdeki konakların işadamları tarafından restore edilerek turizmin hizmetine sokulması, Özel Uğurlu Hastanesi’nin açılması, şehrimize çağrı merkezi kazandırılması gibi konuları yönetim kurulu gündemine taşıdık. Vakfın İstanbul ve Kastamonu’da birer idare merkezinin olması yönünde bir çalışma var, şehrimizdeki vakıf merkezi için bedeli mukabilinde bir arsa verebileceğimizi ifade ettim” açıklamasında bulundu.

Yönetim kurulu ardından yapılan ve yaklaşık 60 Kastamonulu işadamının katıldığı toplantı ile ilgili de değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Babaş şunları söyledi: “İşadamlarımıza çağrımızı yineledik, ‘Şehrimizden konak satın alın, doğduğunuz vilayete yatırım yapın’ dedik. Vakfın önümüzdeki dönemde daha aktif olacağına yönelik İstanbul’da bir hava var. Umarım güzel hizmetlere imza atacağız.”

Arslan: “Doğduğunuz topraklara yatırım yapın, sanayi ruhunu kazandırın”

KKV Yönetim Kurulu Üyesi, KATSO Başkanı Selçuk Arslan ise yaptığı değerlendirmede, “Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz en verimli toplantı oldu” tespitinde bulundu. Kastamonu OSB’nin genişletilme çalışmasını yönetim kurulu gündemine taşıdığını kaydeden Arslan, “İstanbul’daki işadamlarımıza doğdukları topraklara yatırım yapmaları ve ilimize sanayi ruhu kazandırmaları çağrısında bulundum” dedi.

Yönetim Kurulu ve ardından yapılan genişletilmiş toplantının gündemlerinden birinin de İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımızın ikinci ikametgahlarını ilimize aldırma konusunun olduğu kaydeden Arslan, “İlçelerimizin nüfusu yaz aylarında önemli ölçüde katlanıyor. Gerekli hizmetin verilebilmesi için bu artışın nüfus istatistiklerinde kayda geçmesi lazım. Bu konuyla ilgili İstanbul’daki dernek yöneticilerimiz ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade ettiler” açıklamasında bulundu.

Atıf Uğurlu bilgi aktardı

Yönetim Kurulu ardından işadamlarının katılımları ile yapılan genişletilmiş toplantının konuşmacılarından birinin de Atıf Uğurlu olduğu öğrenildi.

Uğurlu’nun yaptığı konuşmada Özel Uğurlu Hastanesi’nin son durumu hakkında bilgi verdiği ve yatırım için işadamlarına çağrıda bulunduğu öğrenildi.

Kongre, vali atamasının hemen ardından

Kastamonu Kalkınma Vakfı, zamanı gelmiş olan olağan kongresine gitmek için vali atamasını bekliyor. Tüzük gereği KKV Başkanı vali olduğu için, kongre vali atamasının ardından yapılacak. Kongrenin her KKV kongresi gibi renkli ve canlı geçmesi bekleniyor.