"Kitap okuyarak beni sevindirin"

Vali Mesut Yıldırım, Kastamonu Valiliği görevinin son gününde öğrencilerin karne sevincine ortak oldu ve onlara şu mesajı verdi: “Tatilde kendinize vakit ayırın. Bilgisayardan uzak durun. Kitap okuyarak beni sevindirin.”

Okul öncesi eğitim kurumlarıyla ilk ve orta dereceli okullardaki binlerce öğrenci karne sevinci yaşadı.
Kent merkezindeki karde töreni ise Şehit Burak Kapucuoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlendi. Vali Mesut Yıldırım da son görev gününde karne törenine katılarak öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.
Öğrencilerin Türkiye’nin geleceği olduğunu belirten Vali Yıldırım, öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller dileğinde bulundu.
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Yıldırım, tatilde dinlenmelerini kendilerine vakit ayırmalarını tavsiye etti.
Karne törenine Vali Mesut Yıldırım’ın yanı sıra Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı da katıldı.
Vali Yıldırım, sınıflardaki karne töreni esnasında yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimizin 15 günlük yarıyıl tatili başlıyor. Bugün yarıyıl tatiline başlayacak olan öğrencilerimize tavsiyem bu 15 gün içersinde bilgisayardan ve internettten özellikle uzak durmaları. Zihinlerini dinlendirsinler. Boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendirirlerse beni de sevindirmiy olurlar” dedi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş da, yarıyıl tatiline girecek öğrencileri kutladı ve başarılarının devamını diledi. Belediye Başkanlığı tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler de dağıtıldı.