Komandolar firari mahkumları arıyor

  • Bilecik Açık Ceza Evi’nden firar eden biri İnebolulu üç mahkum, komandolar tarafından ilçede aranıyor. Şüphelilerin fotoğrafları da ilçenin çeşitli noktalarına asıldı. Silahlı oldukları düşünülen firari mahkumların yakalanması için komando timleri bazı köylere operasyonlar düzenledi.

 

Bilecik Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan firar eden 3 mahkumun İnebolu’da yazlıkçılara ait boş evlerde kaldıkları bilgisi üzerine operasyon başlatıldı. Silahlı gasp gibi bir çok suçtan hükümlü bulunan Muhittin Kocuk, Taylan Aktaş ve Süleyman Sarı, Bozüyük Ceza İnfaz Kurumu’ndan firar ettikten sonra İnebolu’ya geldi. Muhittin Kocuk’un İnebolul Özlüceli olduğu öğrenilirken diğer iki mahkumun ise Kars ve Giresunlu olduğu belirtildi.

İnebolu Özlüce ve Yunus köylerinde sahipleri İstanbul’da bulunan 5 eve girdikleri belirtilen mahkumlar Özlüce Eyrik mahallesinde V.E’ye ait evden televizyon, tabanca ve garajdaki JİP’i çaldı. Olayın bildirilmesi üzerine Jandarma ekipleri cezaevi firarilerinin izini tespit etti. Jandarma Komando timleri ve iz takip köpekleri Yastepe Köyü’nde firarileri yakalamak için operasyon düzenlendi. Ancak firariler çaldıkları otomobili Yastepe İlkokulu’nun yanına park ederek yeniden kaçtı. Köylüler ise Jandarma gelmeden 5 dakika önce dere yatağından şüphelilerin uzaklaştığını belirtti. Komando ekipleri gün boyunca çevrede arama yaptı. Diğer çalınan JİP’te Yastepe köyü yakınlarında bulundu.

Güvenlik güzleri şüphelilerin fotoğraflarını da ilçenin çeşitli yerlerine asarak vatandaşların şüphelileri görmeleri durumunda 155 yada 156’ya bilgi vermelerini istedi. Mahkumların silahlı ve tehlikeli oldukları da belirtildi.