Kooperatifçiler fuar seferine çıkıyor

Kastamonu’da kurulu bulunan Kadın Girişim, Küçük Sanat, Esnaf Kefalet  , Motorlu Taşıyıcılar ve diğer Kooperatiflerin temsilcileri, Ticaret Bakanlığı’nın Ankara’da düzenlediği Türkiye Kooperatifler Fuarı’na  gidiyor.

 

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı, “Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi“ teması ile 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde açılacak.

Necmettin Erkan’ın Genel Müdürlüğü yaptığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığı fuara ilimizde kurulu bulunan tüm kooperatiflerin  temsilcileri Ticaret İl Müdürü Sefa Özete başkanlığında 6 Aralık günü katılım sağlayacak.

İl Müdürü Sefa Özata, önemi her geçen gün daha iyi anlaşılan kooperatifçilik alanında düzenlenen fuar ve gerçekleştirecekleri ziyaretle ilgili şu bilgilendirmede bulundu:

“Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı “Birlikte Üretim ,Birlikte Büyüme” olarak belirlendi.

Katılımın oldukça yüksek olacağı fuarda çeşitli illerden 160’dan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşuna ait ürün ve hizmetler tanıtılacak. Kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları ,kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar,özel sektör ve sivil toplum kuruluşları , perakende sektörünün temsilcileri,önde gelen elektronik ticaret firmalarının da katılacağınıfuarda tecrübelerpaylaşılacak, panel ve eğitimler düzenlenecek, kaybolmaya yüz tutmuş meslekler ve ürünlersergilenecek.

Ücretsiz ziyaret edebilecek olan fuarda ürün satışları da yapılacak.

Fuar; ilimizde kurulu bulunan ve vizyonları ticaret hacmini büyütmek olan kooperatif birliklerimiz, kooperatiflerimiz ile kooperatifleşme düşüncesinde olan meslek erbaplarıiçin çok faydalı olan bir platform olacak.

İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımız nezdinde yapılabilecek her türlü girişimde öncülük yapmaya devam edeceğiz. Kooperatiflerimizin  Kastamonu ekonomisine olan  katkısının artması ve ilimizin tanıtımının yapılabilmesi için faydalı olacak olan fuara kooperatiflerimiz ortakları , çalışanları ile kooperatifleşerek ilimize katkı sunmayı düşünen tüm meslek erbapları ile sivil toplum örgütlerimizin   katılımını bekliyoruz.”