Korona koğuşundan çarpıcı mektup… Gürdal Öğretmen, hastalığın yaşattıklarını yazdı

Kovid-19’a ilimizde yakalanan 34 yaşındaki Eskişehirli Öğretmen Gürdal Özsakarya, tedavi altında tutulduğu Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndenpaylaştığı mektubunda, hem salgının yaşattıklarını çarpıcı ifadelerle hatırlattı, hem de önlemlere kulak asmayanlara mesaj verdi.

 “O kadar kötü oluyorsunuz ki, dünyada en kıymetli varlığınız, evladınız dâhi aklınıza gelmiyor. Artan vakaları azaltmak için hepinize yalvarıyorum: Lütfen dikkat edin”

“Evden çıkmayıp, gezmelere gitmeyip, olabildiğince evde kalmak monoton bir hayat gibi gözükse de, halbuki ne kadar lüksmüş…”

 

Gürdal Öğretmenin yazdığı mektup

Aslen Eskişehirli olan ve Bilecik’te öğretmen olarak görev yapan 34 yaşındaki Gürdal Özsakarya, eşinin ailesini ziyarete geldikleri kentimizde‘da  yakalandığı yeni tip koronavirüs Kovid-19 hastalığı sonrasında tedavi altında tutulduğu Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bir mektup paylaştı.

Özsakarya, yaşadığı süreci anlattığı mektubunda, “Evden çıkmayıp, gezmelere gitmeyip, olabildiğince evde kalmak monoton bir hayat gibi gözükse de, halbuki ne kadar lüksmüş” dedi.

Gürdal Özsakarya’nın, yaşadığı süreci anlattığı ve Kovid-19’la ilgili önlemlere kulak asmayanlara mesaj niteliği de taşıyan mektubu şöyle:

“Bugün Covid 19 servisindeki 10’uncu günüm. ‘10 gün’ demek kulağa ne kadar az geliyor dimi? Ama her günü 10 gün gibi yaşamak ne kadar zor maalesef. Yaşım 34, kronik rahatsızlığım yok. Sigara kullanmıyorum. Bu zamana kadar maske, mesafe ve temizliğe en çok dikkat edenlerdenim. Bu kadar taviz vermezken demek ki en ufak açığımda beni de buldu. Lütfen unutmayın en ufak açık…

Süreç o kadar sıkıntılı geçiyor ki; düşmek bilmeyen ateşler içinde yanarken elden hiçbir şey gelmemek… Yatakta inlemekten başka hiçbirşeyin elden gelmemesi. Ateş ile kâbusların başlaması ise psikolojik yıkım anlarını yaşattı. Kolunu kaldıramıyorsun. Öyle yoruluyorsun ki sanırım benzeri yok anlatacağımın…

O kadar kötü oluyorsunuz ki, dünyada en kıymetli varlığın, evladın aklına dâhi gelmiyor. Daha ne olsun? Tek derdiniz kendiniz oluyorsunuz. Biraz nefes alma anınız oluyor, yandaki odadan inleme ve öksürük geliyor veya alarm çalıyor ki serviste birileri zor durumda… Hadi bakalım sağlık kahramanlarımız herkese koştur. Sağolsunlar tedavinin yanında psikolojik destek de sağladılar. Kısacası ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar.

Dikkat edelim, en başta sağlığımızı ve sağlık kahramanlarımızı düşünelim. Onlar fazlasını yapıyorlar. Allah razı olsun.

Son olarak unutmayın. Evden çıkmayıp, gezmelere gitmeyip, olabildiğince evde kalmak, monoton bir hayat gibi gözükse de halbuki ne kadar lüksmüş.

Artan vakaları azaltmak için hepinize yalvarıyorum. Lütfen dikkat edin. Dualarınızı eksik etmeyen herkese teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Gürdal Özsakarya