KSK 1966 için destek gecesi

  • Katılım beklenenin altında gerçekleşti

“Daha Güçlü Kastamonuspor 1966 İçin Birlik Olduk Geliyoruz” sloganı altında Kastamonuspor 1966’ya destek gecesi düzenlendi. Elit Balo Salonu’nda düzenlenen destek gecesine Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da katıldı.

Kırmızı siyahlıların yeni teknik direktörü Ahmet Yıldırım ve futbolcuların tam kadro katıldığı gecede Vali Yaşar Karadeniz, “Kastamonuspor’un kurumsallaşması ve güçlenmesi adına bir iddianın bu gece var olduğunu görüyorum. Bu yıl mağlubiyetlerle başladı ama bu bizim için karamsarlık sebebi olmamalı. Lig uzun soluklu bir maratondur. Başarı kendiliğinden gelmiyor. İlin tüm güçleriyle bu çalışmanın içinde olması lazım. Başarı bu şekilde elde edilir” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da “İlk iki hafta kötü başladık. Ama  ‘Alman gibi bitirmek’ diye disiplin için söylenen bir söz var. Biz Türk gibi başlıyoruz, inşallah Alman gibi bir disiplin içinde sezonu şampiyonluk ile kapatırız. Bütün temennim bu. Belediye olarak biz epey bir yük omuzladık. Elimi taşın altına koymaktan bugüne kadar hiç çekinmedim. Hep destek oldum, bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Ama bu takım şehrin takımı. Şehrin bütün dinamiklerinin mutlaka bu işin içinde olması lazım. Kastamonuspor’a destek olan iki tane fabrikamız var. Şehrin iki yakasında. Biri ile geçen hafta, diğeri ile de dün görüştüm. İnşallah onlardan da destek alacağız. Bunun sözünü aldım. Müjdesini vereyim” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Erkan Özcan ise “Cengiz Aygün abimiz bizim yanımızda oldu. Bu değerli arkadaşları ve teknik heyetimizi aramızda görmemize vesile oldular. Hepinizin huzurunda Cengiz Aygün’e teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi iki maçta iki mağlubiyet aldık, ama bu ligin uzun bir maraton olduğunu ve hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğimiz gerçeğini değiştirmez. Bu hafta Ahmet hocamız bizi kırmadı aramıza katıldı. Futbolcu kardeşlerimize güvenimiz tamdır” dedi.

Teknik direktör Ahmet Yıldırım da “Geçen sene çok yoğun bir şekilde çalıştığımız, sevdiğimiz bir yere tekrar gelmekten çok mutluyuz. Geçen sene de böyle bir yemek düzenlendi, böyle kalabalık değildik. Şimdi kendi açımdan mutluluk verici, biraz daha kalabalık olabilseydik keşke. Takım iyi olacak diye düşünüyorum. Sizlerden her zaman olduğu gibi maddi manevi destek bekliyoruz. Geçen sene kaçırdığımız şampiyonluk vardı bunu bu sene sizlerin de desteğiyle tamamlamak için geldik” şeklinde konuştu.

Destek gecesinde Yaşar Özdemir 50 forma , Amorium Otel 30 forma, Murat Özcan 5 forma, Ayşenur Özden 10 forma, Suat Yardımcı 10 Forma, Ramazan Boyacı 5 forma, Ertülay Açıkel 5 forma, KastaMall yönetim kurulu 100 forma ve 50 bin TL, İsmail Hakkı Özcebeci 5 forma, Emre Aygün 50 forma ile 100 atkı, SFC Yönetim Kurulu 1000 forma, Erkan Özcan 500 atkı, Enes Aygün 5 Tavla, Fikri Yazan 50 forma ile 1 deplasman gideri, Oğuz Fındıkoğlu iki olmak üzere Erkin Arslan, Ercan Kaş, Ahmet Sönmez, Metehan Hamzaoğlu, Yüksel Aydın, İlhan Pehlivan birer adet Gazi Stadyumu’na reklam, Mehmet Kayaçal ise 1 kombine alarak geceye destek verdi.