KSK Aygünlerle var

  • Canlı yayında soruları cevaplayan Cengiz Aygün, kulübün şu anki borcunun, bir o kadarı da kendilerine olmak üzere 15 milyon lira olduğunu açıkladı. Bu, Aygünlerin bırakması durumunda birilerinin yönetimi üstlenmesini neredeyse mucizeye bırakır ölçüde bir rakam…
  • Oğlu Enes Efe Aygün’ün başkanlık sürecinde, İstanbul’daki işadamlarından sözler alınmasına karşın sadece iki kişiden 170 bin liralık destek geldiğini belirten Aygün, kendi cebinden ise geri almasının söz konusu olmadığı 11-12 milyon lira çıktığını söyledi.
  • Aygün, Kastamonu‘ya olan tutkusundan vazgeçirilemeyeceğini söyledi, kendisinden kat be kat zengin olanların “Kulüp bizi hiç ilgilendirmiyor” yaklaşımını eleştirdi; “Çocuklarıma güveniyor, şampiyon olacaklarına inanıyorum. Olmazlarsa da seneye mücadeleye devam ederiz” dedi.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, internet üzerinden yayın yapan TV366’da gazeteci İrfan Salcı ve Erkan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı.

Enes Ege Aygün’ün başkanlık sürecinde özellikle İstanbul’daki işadamlarından sözler aldığını belirten Cengiz Aygün, “Çok sevdiğim abilerim var içlerinde. Cânı gönülden yapmak istediklerine de eminim. Ama şuana kadar bu kulübe 70 Bin lira Şah Urfa Ocakbaşı’nın yani Salih Bey’in ve 100 bin lirada eski vekilimiz Murat Demir’in ailesinin bir desteği var. Yani dışardan gelen destek yalnızca 170 Bin TL. Şuana kadar benim cebimden çıkan para ise 11-12 Milyon TL civarındadır” dedi.

OTELE BORÇ ÇIKTI

Aygün, Play-Off maçları için takımı kampa göndermek istediklerinde önceki yönetim döneminden borç kaldığı için tur şirketi ile sorun yaşadıklarını açıklarken, “Önceki yönetimimiz takımı Antalya’ya kampa götürmüş ve kamp parasını ödememiş. Tur şirketi ‘Benim bu takımdan alacağım var. Bunu almadıkça size otel vermiyorum’ dedi. Ödenmeyen para 158 Bin TL çıkıyordu. Bizde tur şirketine bu parayı ödedik. Daha sonra takımın şimdi yapacağı kamp için gerekli ücretleri ödedik” diye konuştu.

Önceki yönetimin 15 bin liralık kasap borcunu bile ödemediğini belirten Aygün, “Tesisten çıkarken bir çocuk geldi yanıma. Dayısının kasap olduğunu ve kendisiyle görüştürmek istediğini söyledi. Kasaptan et almışlar 15 Bin lira borç varmış, bunu ödememişler” dedi.

Onursal Başkan Cengiz Aygün,kulübün şuanda ailesinin koyduğu 12 milyon liranın dışında 15 milyon lira daha borcu olduğunu da açıkladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu kulübün şuanda bizim koyduğumuz paraları çıkın 15 milyon TL daha borcu var. Yani neredeyse yarısı kadar borç benim, yarısı kadar daha diğer insanların. Ben koyduğumuz parayı almayacağımızı söyledim. Bu para benim param değil, ailemin parası. Ailem sağ olsun ‘biz bu il’e bir şey yapalım, bu takıma destek olalım’ dedi.

Ben Kastamonu’da ne siyaset yapmayı, ne de ticaret yapmayı düşünüyorum. Ben bu il’e aşığım. Aşk öyle bir tutkudur ki, kim ne yaparsa yapsın vazgeçiremez. Benim bu il’e olan tutkumdan kimse vazgeçiremez. Ben bu toprakların çocuğuyum. Annemde buralı, babamda buralı. Varsa elimde bir imkan yaparım. Yoksa borç bulur yine yaparım. Ben bazıları kadar zengin değilim. Ama benim yüreğim onların 10 katı daha zengin. Aynı sevginin onda birini, beşte birini sizde duyun. Destek verin şu il’e.

Galip Başkanımız kulübün gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. Kulübe personel verdi. Altyapının deslasman masraflarını karşılıyorlar. Ama kulübün masrafları çok. Spor Toto’dan bu sezon 4 buçuk, 5 milyon TL civarında para geldi. Hepsi daha önce koyulan temliklere gitti. Bu yıl TFF’den ve Spor Toto’dan hiç para almadık. Ben, Enes başkan olduğunda ‘hedefimiz borçsuz Kastamonuspor’ dedim. O dönem temliklerini kaldıracağına söz verenlerin hiç biri sözünü tutmadı.

KKV TOPLANTISINDAKİ DİYALOG

“Kalkınma Vakfı’nın toplantısından sonra bir büyüğüme, ‘Kastamonuspor’a destek olun’ dedim. O büyüğüm bana, ‘Kastamonuspor bizi hiç ilgilendirmiyor. Umurumuzda da değil’ dedi. ‘Kastamonuspor’u konuşuyorsak, senin hatırın için’ dedi. Onun düşüncesidir. Saygı duyuyorum. Ama o büyüğümü eleştiriyorum. Durumu da çok iyi bir büyüğüm. Yolda da bir arkadaşımız, ‘Bir kuruş para vermem’ demiş. Bende talep etmedim. Ben imkanlarımla, cebimdeki param kadar yaparım. Ben elimden geldiği kadar, bu kulübün yanında olurum. Onlar bana düşman olabilir, beni sevmeyebilir, hatta bana kızıyor olabilir, il’in dengelerini değiştiriyorum diye. Bunu ben yapmadım. Allah bu il’in dengelerini değiştirecekmiş, buna da ben vesile oldum. Hepiniz benden kat ve kat zenginsiniz. Bu il’inizi görün. Birçoğunuz bu topraklarda gömülecek. Başka yerde gömülecekseniz bile size Kastamonulu diyecekler.”

“ÇOCUKLARIMA GÜVENİYORUM”

Antalya’da oynanacak Play-Off maçlarında GMG Kastamonuspor’a güvendiğini dile getiren Cengiz Aygün,takıma olan güvenini şöyle dile getirdi:

“Ben takımdaki bütün futbolcu kardeşlerimi güveniyorum. Oldukça özverili davrandılar. Futbolcular benim evlatlarım. Ben inanıyorum, aslanlar gibi çıkıp savaşacaklar. Bu kadro zor günlerin kadrosu. Ben Kastamonuspor’un Tuzla’yı yeneceğine de, bir üst lige çıkacağına da inanıyorum. Manisasporda gözümüzde büyütecek bir takım değil. Ben çocuklarıma inanıyorum, Manisa’yı da yeneceklerdir. Ben çocuklarıma güveniyorum. Sonuna kadar şampiyon olacaklarına inanıyorum. Olmazlarsa da seneye mücadeleye devam ederiz.”