KSK duran toptan altın çıkardı: 1-0

GMG Kastamonuspor, Karabük depreminin olumsuz etkisini son iki haftanın flaş takımı Bodrumspor’u yenerek atlattı. Taraftarının bağrına bastığı ve 90 dakika destek verdiği kırmızı-siyahlılar, ilk yarısında etkisiz kaldığı maçın ikinci yarısında toparlandı.

Kırmızı şimşekleri zirve yarışında tutan tek gol, orta alanda kazanılan serbest vuruşta Özgür İleri’nin ceza alanı içine kestiği topu kafayla “al da at” pasına dönüştüren Harun Aydın’ın  bu asistini geri çevirmeyen Metincan Cici’den geldi.

Son iki haftanın galibi Bodrumspor’u bu tek golle alt edip 3 puanın sahibi olan ve puanını 45’e çıkartıp üçüncü sıradaki yerini sağlamlaştıran GMG Kastamonuspor, galibiyeti taraftarıyla kucaklaşarak kutladı. Gazi’de yaşanan sevince başkan ve yöneticiler de ortak oldu.

MAÇTAN DAKİKALAR:
İLK DEVRE

DAKİKA18: Hızlı gelişen Bodrumspor atağında Abdullah topla buluştu. Ceza sahasına girmeden sert şutunda top yandan auta çıktı.

DAKİKA 35: GMG Kastamonuspor’un kazandığı köşe vuruşunda, Doğanay paslaştı. Çaprazdan kaleye vuruşunda top yan ağlarda kaldı.

DAKİKA 41: Gelişen GMG Kastamonuspor atağında, Recep’in pası ile Metincan Cici ceza sahası sağ çaprazda kaleci ile karşı karşıya kaldı. Vuruşu kötü olunca, Metincan Cici mutlak bir pozisyondan yararlanamadı.

İKİNCİ DEVRE
DAKİKA 52 (GOOL): GMG Kastamonuspor’un kazandığı serbest vuruşta ceza sahasına gelen topu Hakan kafayla Metincan Cici’ye indirdi. Metincan Cici kaleci Übeyd ile karşı karşıya kaldığı anda plase bir vuruşla topu ağlara gönderdi. (1-0)

DAKİKA 59: Bir başka GMG Kastamonuspor atağında, Recep topu soldan ceza sahasına ortaladı. Defanstan seken top kaleciyi de yanılttı. Meşin yuvarlak yan direğe çarparak oyun alanına geri döndü.

DAKİKA 73: GMG Kastamonuspor tarafından kullanılan köşe vuruşunda, ceza sahasına gelen topa Metincan Cici’nin kafa vuruşunu kaleci Übeyd iyi bir refleksle topu çelmeyi başardı.

DAKİKA 82: Bodrumspor atağında, Caner’in ceza sahası içine gönderdiği topa Timur’un rövaşata vuruşunda top yandan auta çıktı.