KSK hedefe kenetlendi

GMG Kastamonuspor’da Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ve futbolcular Faruk Öcal, İsmail Şahmalı, İlyas Çakmak ve Özgür Yılmaz, dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde yaptıkları açıklamalarda hem Bandırmaspor maçını hem takım içerisindeki arkadaşlık ortamını hem de bugün yapılacak olan genel kurulu değerlendirdi.

AHMET YILDIRIM

Takım olarak artık şampiyonluk havasına girdiklerini söyleyen Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, “Bizim birlikteliğimiz çıtayı yukarıya taşıdı. İki maçı kazandık ve artık şampiyonluk havasına girdik. Ne kadar transfer açılmasa da, kulübün borcu olsa da burada bulunan kardeşlerimiz ve biz ekibimizle birlikte büyük bir aile olarak bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. Bandırma maçına da ona göre hazırlanıyoruz.  Kamp döneminden bu zamana kadar gelen bu birliktelik, antrenman temposu, istek arzu, çalışma ve idman sonrası birliktelik bize çok umut veriyor. Bandırma maçı da bunlardan bir tanesi. Sadece Bandırma maçına endeksli değiliz. Kazanırsak büyük başarı olur. Bu camia bu başarıyı hak ediyor. Başarısız olursak da kimseye bir şey söylenmemesi gerekiyor. Bandırma ile seriye takarsak ilk yarı olduğu gibi galibiyetleri, yüzde 60, 70, 80 şampiyonluğu yukarıya doğru taşıyacağız ve bunu başaracakta güçteyiz” dedi.

Genel kurulla ilgili ise Ahmet Yıldırım şunları söyledi:

“Bu kongrede sezon başından beri bizimle birlikte olan hem Onursal Başkanımız Cengiz Aygün, hem de Enes Ege Aygün başkan her zaman yanımızda idi. Futbolcu arkadaşlarımızla birlikte her türlü dostluğu arkadaşlığı biz birlikte paylaştık. Maddi ve manevi her türlü yanımız oldular.  Dışarıdan farklı genç olduğu için söylemler olabilir. Evet çok genç ama bunu başarabilecek bir kişi. Net olarak söyleyeyim sezon başından beri her gün bizimle olan bir adamdan söz ediyoruz. Maddi ve manevi sözleri verip arkasında duran ve yanımızda olan birinin başkan olması bizi ayrıyeten çok mutlu ediyor. Yanımızda idi ve her şeyimizi birlikte paylaştığımız arkadaş gibi olduğumuz bir insan başkanımız olacak. Çok mutlu olduk. Teknik ekip ve futbolcularımız olarak Enes Ege Aygün’ün her türlü yanındayız ve çok daha başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Kendisine ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun başarılar diliyorum.”

FARUK ÖCAL

GMG Kastamonuspor’un kaptanı Faruk Öcal ise şöyle konuştu:

“Ligin ikinci yarısına çok iyi başladık. Bunun en önemli faktörü devre arasından yaptığımız kamp programı diyebilirim. Bizim başarıda en büyük pay sahibi olan şeyimiz takım içindeki arkadaşlık ve dostluktur. Bu sıralamaya biz bunun sayesinde geldik. Burada yaşanan sıkıntılar sahaya ve dışarıya hiçbir zaman vurmadı. Aile olmayı bildik ve bu başarı geldi. Bundan sonrada aynı şekilde devam edeceğiz başarımızı artırmak için.  Şampiyonluk havasına girdik ama bu yeterli değil. Şehrin ve taraftarımızın da destek olması gerekiyor. İç saha maçlarında boş tribünleri görmek inanın bizi çok üzüyor. Gazi Stadyumunun dolmasını istiyoruz.  Kongre süreci var ve yabancı olmadığımız istediğimiz biri başkanımız oluyor. Kendisine başarılar diliyoruz. Enes başkanımızla biz birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyoruz.”

İSMAİL ŞAHMALI

Kastamonuspor’un kalesini koruyan İsmail Şahmalı ise inanılmaz bir aile ortamının yaratıldığına dikkat çekti ve “Biz burada gerçekten de inanılmaz bir aile ortamı yaratabildik. Tüm kulüp olarak başarıya bu sayede gidiyoruz. Sezon başında çok kötü zamanlar geçirdik. Dışarıda insanlar bunu bilmez. Ama şuan burada çok iyi şeyler oluyor. Kulübün yeni başkanı olacak kişinin genç olması sıkıntı olmaz. Çünkü zaten bizimle birlikte olan her türlü derdimize koşan birinden bahsediyoruz. Cengiz bey ve Enes bey. İkisinden başka bize destek veren olmadı diyebilirim. Bizim başarımızın başlıca sebeplerinden ilkinin sezon sonunu değil maç maç kazanmayı düşündüğümüzden oluyor diyebilirim. Hayatımda şunu örnek alıyorum. Futboldan daha önemli şeyler var hayatta. Olmazsa olmaz diye bir şey yok. Maç maç düşünüyorum. Çıkar işimizi yaparız takdir ilahi gerisi. Sen yeter ki elindeki işini iyi yap inan gerisi gelir. Tecrübesiz başkan denebilir ama şunu bilmek lazım. Bazen istediğin kadar tecrübeli ol, senin tecrüben karşındakinin tecrübesizliği kadardır. İleri gidemezsin” dedi.

ÖZGÜR YILMAZ

Sezon başı herkesin düşer gözüyle baktığı bir takımın şu anda herkesin takdir ettiği bir takıma dönüştüğünü söyleyen Özgür Yılmaz ise “Herkes bunun farkında. Arkadaşlık ortamı, saha da dışarıda, idmanlarda ve tesislerde çok iyi durumda. Sezon sonunda başarı var mı biz ona bakmamız lazım. Bizim birlikteliğimiz tribünlerde hiç görünmüyor. Şehir olarak hiçbir hareketlilik yok. Destek istiyoruz. Son olarak yeni göreve gelecek Enes Aygün başkana da başarılar diliyorum. Bizim yanımızda idiler ve yanımızda olmaya devam edecekler. Başarılar diliyorum” dedi.

İLYAS ÇAKMAK

Kırmızı siyahlıların golcü oyuncusu İlyas Çakmak ise şunları söyledi:

“Transferin son günü takıma geldim. Yani 3. Haftada burada idim. İnanın buraya geldiğim gün gördüm ki burada hiç iç açısı bir tablo yoktu. Sonrasında Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ve ekibinin gelmesiyle ortam değişti. Zaten ben 4 takımda bu ekiple çalışmıştım. Burada iyi bir takım var ama yakalanan bir ortam yoktu. Herkes idman yaptırabilir ama önemli olan o arkadaşlığı ve bağı kurarak sahaya yansıtınca varsındır. Bizde bu arkadaşlık ve ortamı Ahmet Yıldırım ve ekibiyle birlikte sağladık. Bunu da sahaya yansıttık ve yakaladığımız seri ile bu başarı geldi.  Bende olaya maç maç bakıyorum. Bandırma’yı, sonra Niğde’yi yenersek şampiyon olursun. Şu kadar puanla bu kadar maçla olaya bakmıyoruz. Her maça ayrı şekilde motive oluyoruz.  Kongre ile alakalı ben tecrübeye kesinlikle bakmıyorum ve takılmıyorum. Düzgün olan her insan işini düzgün yapan her insan başarılı olur. Yaşı 20 olmuş 40 olmuş fark etmez. Geldiğim günden beri Enes Başkan hep takımın yanında idi. Bence Kastamonu şehri içinde Aygün ailesi bir şans. Ben birçok şehir takımında oynadım ama böyle Aygün gibi birisini görmedim. Ufacık sosyal medyada ki yazıya bile cevap verebilen bir insandan bahsediyoruz. Sağ olsun var olsun. Hayırlısı olsun.”