KSK’da sessizlik

  • Ligde bir çok kulüp transferlerini tamamlayıp yeni sezon hazırlıkları için çime ayak basarken, Kastamonu’da ise sessizlik hakim. İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nin hemen yanı başındaki inşaatta ise hareketlilik dikkat çekiyor.

TFF 2.Lig’de yeni sezon için geri sayım sürerken, liglerin Eylül ayı sonuna doğru başlayacağı yönünde bilgiler gelmeye başladı. Daha sert ve çekişmeli bir sezonun farkında olan birçok kulüp, bu nedenle transferlerini tamamladı ve idmanlara başladı. Bazı takımlar ise bu hafta sonundan itibaren hazırlık maçları oynamaya başlayacak.

GMG Kastamonuspor’un geleceği ise merak konusu. Geçtiğimiz günlerde GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün açıklamalarıyla yeni bir dönemece girilirken, gözler bu hafta sonunda Kastamonu’da yapılması planlanan ve Vali Avni Çakır’ın başkanlık etmesinin beklendiği kritik toplantıya çevrildi. Buna karşılık kader haftası diyebileceğimiz günlerde şehrin sessizliği ise can sıkıyor. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının anlaşılmaz duyarsızlığı sürecin yavaş işlemesine neden oluyor.

GMG Kastamonuspor ile alakalı şehrin dinamiklerinin sessizliğinin aksine, İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nin hemen yanı başından yükselen inşaat gürültüsü ise dikkat çekiyor. İnşaat çalışmalarının gürültüsü ve motivasyonu düşürücü etkisi karşısında GMG Kastamonuspor kafilesinin yeni sezon öncesi tesislerde nasıl toplanacağı ve bu ortamda kampa nasıl gireceği ise ayrı bir sorun.