KSK’da yeni rota nasıl şekillenecek?

Bir sezon lig hakları dondurulan GMG Kastamonuspor’da yeni rotanın nasıl şekilleneceği merak konusu.

Liglerin başlamasının üzerinden iki aya yakın bir zaman geçerken, kırmızı-siyahlıların geleceğiyle ilgili net bir takvim kamuoyuyla paylaşılmadı.

GMG Kastamonuspor, bu sezon her ne kadar liglerde mücadele etmese de gelecek dönemin şekillenmesi açısından kritik günler geçiriyor.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz sezon alt yapıdan A takıma çıkartılarak profesyonel olan oyuncular, antrenmanlarını devam ettiriyor. Bir kısmı İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nde kalan futbolcuların günlük ihtiyaçları da tesislerde karşılanıyor.

Diğer taraftan da alt yapı çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Alt yapı koordinatörlüğü görevini Ağustos ayı sonunda bıraktığı öğrenilen Bilal Kunt’un yerine Erdi Can Özdemir, Arda Günaydın ve Kastamonu Üniversitesi’nden bir stajyer antrenör alt yapı çalışmalarında görev alıyor. 2008-2013 arası yaş gruplarının oluşturduğu alt yapıda 110 sporcunun yer aldığı bilgisine ulaşıldı.

GMG Kastamonuspor’da net bir rota henüz kamuoyuyla paylaşılmadı. Süreçle ilgili kulübün resmi sosyal medya sayfalarından 6 Ekim tarihinde yapılan açıklamada, “Önümüzdeki sezon için de çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmekte olup, hocalarımız ve personellerimiz aktif olarak görevlerinin başındadır” denildi. Futbolcular ve personelin düzenli olarak maaşlarının ödenmeye devam edildiği, yapılandırılmış borçların vadesi geldiğinde ödemesinin yapıldığı aktarılan söz konusu açıklamada; gelecek sezon/sezonlarla ilgili ifadeler yer almamıştı.

Yeni sezon öncesinde kırmızı-siyahlı taraftarların başlıca soruları şu şekilde: “Yaşanan bu gelişmelerin ardından GMG Kastamonuspor nasıl bir rota izleyecek? GMG Kastamonuspor’da bir genel kurul yapılacak mı, ne zaman yapılacak? Aday var mı? GMG Kastamonuspor, gelecek sezon öncesinde takım kurma çalışmaları yapıyor mu, nasıl bir yöntem izlenecek? Transfer yasağı kalkacak mı? Yeni sezonda GMG Kastamonuspor’un hedefi ne olacak?”