KSK’nın asıl rakibi kar olacak gibi…

GMG Kastamonuspor’un Pazar günü Gazi Stadı’nda karşılaşacağı Mamak FK maçında asıl rakibi kar olacak gibi görünüyor. Meteoroloji, kent merkezi için Pazar günü şiddetli kar yağışı uyarısında bulunuyor. Kar yağışının şiddetine göre maçın ertelenmesi bile gündeme gelebilir.

Kırmızı siyahlı temsilcimiz için Mamak FK maçı, sezonun en kritik karşılaşması olarak görülüyor. Lige tutunma adına önümüzdeki 4 haftalık maç periyodunda puan kaybına tahammülü olmayan ve ligde alt sıralara çekebileceği takımlarla karşılaşacak olan GMG Kastamonuspor, bu maçlardan galip gelirse düşme hattından da uzaklaşabilecek.

Bu doğrultuda temsilcimizin ilk sınavı Mamak FK’yla. Kırmızı siyahlılar bu maçı kazanırsa rakibini alt sıraya çekerken, kendisini ise düşme hattından uzaklaştırabilecek.

Hafta boyunca tüm hazırlıklarını 3 puana göre yapan GMG Kastamonuspor, hiç hesapta olmayan hava olayı ile de karşı karşıya kalabilir. Pazar günü  muhtemel bir kar yağışı sonrasında, kırmızı siyahlı temsilcimiz hem rakibiyle hem de hava şartlarını karşısına alarak 3 puanı hanesine yazdırmak isteyecek.