KSK'ya ışık tutucak inceleme

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Eyüpspor karşılaşması öncesinde İstanbul’a bir gün önceden giderek, kulübün geleceğine ışık tutacak incelemelerde ve ziyaretlerde bulundu.

Başkan Metehan Babaş, cumartesi günü sabah futbolcularla görüşüp öğleden sonraki zamanını kulübü kurumsal bir yapıya kavuşturmak için atacakları adımlarla ilgili yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir edinmeye ayırdı.

Kulüp genel sekreteri Feza İhtiyar’ın yanı sıra kulüp yöneticileri Şenol Çiçek ve Serhat Yolasığmazoğlu ile birlikte Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’yı ziyaret eden ve Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek ve Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin ile biraraya gelen Metehan Babaş, samimi ve sıcak geçen görüşmede Özbek ve Nasuhi’ye Kastamonuspor 1966’nın iki yıllık başarı öyküsüyle ilgili bilgiler verdi.

Kastamonuspor 1966’yı Süper Lig’e çıkarmayı amaç edindiklerini ve bu amaç doğrultusunda çalışırken Türk futbolunun lokomotifi kulüplerin başarıya nasıl ulaştıklarına önem verdiklerini belirten Babaş, bu çerçevede Galatasaray’ın Kastamonuspor 1966’ya sağlayacağı destek ve katkının kuşkusuz tüm Kastamonu’nun ve Kastamonuları heyecanladıracağını dile getirdi.

İstanbul’daki Kastamonulu nüfusunun 1 milyonun üzerine çıktığını ve tüm Kastamonuluları ancak Kastamonuspor 1966 etrafında bir araya getirmenin mümkün olduğunu işaret eden Metehan Babaş, Dursun Özbek’e iki takım arasında dostluk maçı oynanmasını teklif etti.

2015-2016 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası’nda karşılaştıkları Kastamonuspor 1966’nın kısa zamanda gösterdiği başarıyı yakından bildiklerini ve Kastamonuspor 1966’nın daha üst liglerde Türk futboluna hizmet eden bir kulüp olması için yardımcı olmaya hazır olduklarını dile getiren Dursun Özbek ise Babaş’ın dostluk maçı teklifine sıcak baktı ve değerlendireceklerini kaydetti.

Dursun Özbek ve Nasuhi Sezgin’le görüştükten sonra 52 bin 600 seyirci kapasitesine sahip olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da incelemelerde bulunan Başkan Babaş, kompleksin her noktasını dikkatle gezip yetkililerden de bilgi aldı.

Metehan Babaş başkanlığındaki heyet yaklaşık 5 saat süren bu inceleme sonrası Galatasaray’ın Akhisar Belediyespor’u 6-0 mağlup ettiği karşılaşmayı izledi.