Kültür Festivali’nde Kastamonu rüzgarı

Yenikapı Miting Alanı’nda bu yıl 2’ncisi düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nde, Kastamonu Belediyesi’nin standı fark yaratıyor.

Mehteran takımı konseri ve açılış konuşmaları ile başlayan 2’nci Etnospor Kültür Festivali açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Spor İstanbul Başkanı İsmail Özbayraktar katıldı. Festivalde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Bilal Erdoğan açılış konuşmaları gerçekleştirdi.
“Ok Yaydan Çıkıyor” sloganıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 4 gün sürecek olan festival 14 Mayıs’ta sona erecek. Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu’ya özgü şenliklerin hayat bulacağı festivalde, yanı sıra geleneksel Türk sporları, geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı, tarihi el sanatları atölyeleri, kılıç kalkan gösterileri, atlı gösteriler gibi pek çok aktivite de yer alacak.
16 il belediyesinin katıldığı festivalde, Kastamonu Belediyesi festivalin en gözde yerinde 4 gün boyunca etli ekmek, pastırma, helva, siyez ve Tosya pirinç pilavı ikram ediyor. Yanı sıra baskı uygulaması ve ahşap oymacılığı da stantta yapılıyor. Günlük 1 milyon ziyaretçi festivali ziyaret ediyor.
Festival, 14 Mayıs Pazar günü sona erecek.