Kuş gözlem noktasına yine saldırdılar

Kuşların göç yolu üzerindeki Abana Ezine Deresi kuşlar için çok önemli dinlenme, beslenme ve bazı türler için üreme alanı.

200’ün üzerinde kuş türünün bulunduğu alanda kuşları fotoğraflamak amacıyla kullanılan kuş gözlem kulübesine 30 Nisan’da ne yazık ki saldırıda bulunulmuştu. 5 Mayıs tarihinde konuyla ilgili Abana Belediyesi’nden Ezine Deresi’nin rehabilite edilerek turizme kazandırılacağı ve bölgede daha iyi koşullarda gözlem yapılabilmesi için yüksek bir kuş gözlem kulübesini alana kazandıracakları yönünde bir açıklama gelmişti.

Ancak tam kapanmanın son saatlerinde bölgede yoruma gerek bırakmayan görüntüler yine yaşandı. Fotoğrafçı-kuş gözlemcisi Mehmet Şenol, son yaşanan olaya tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden gösterdi. Şenol: “Yoruma gerek var mı? Yasağın kimlere yaradığı belli değil mi? İki saldırı, bu utanç benim olmamalı. Abana Belediyesi, Abana Kaymakamlığı, Abana Emniyeti’nin olmalı. Ben o alanı terk ediyorum, bizi yıldırıp kazanan saldırganlarla sizlere mutlu günler diliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)