Kuzeykent'te biber gazı paniği

Kuzeykent’te iki grup arasında çıkan tartışmaya polis biber gazıyla müdahale edince, çevrede bulunan kafelerdeki onlarca kişi gazdan etkilendi ve ambulanslarla hastaneye sevk edildi.
Büyük paniğin yaşandığı kavgaya, Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan derbi maçı sonrasında taraftarlar arasındaki tartışma sebep oldu.

Kuzeykent İş Merkezi’nde Galatasaray ile Beşiktaş maçını izleyen iki grup arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgaya müdahale etmek için bölgeye polis sevk edildi. Kavganın daha da büyümesi üzerine polis biber gazıyla tarafları ayırmaya çalıştı. Bu sırada biber gazının rüzgarın da etkisiyle çevreye yayılması sonucunda çevrede bulunan kafelerde oturan onlarca kişi gazdan etkilendi.
Her geçen dakika gazdan etkilenen kişi sayısının artması üzerine İş Merkezi bölgesinde büyük panik yaşandı. Çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği Kuzeykent İş Merkezi’ne peş peşe ambulanslar da gönderildi. Çok sayıda ambulans gazdan etkilenen kişileri hastanelere sevk etti. Bir çok üniversite öğrencisi gazın çıkış sebebini ilk etapta öğrenemediği için paniğe kapıldı ve gözyaşlarını tutamadı.
Öte yandan kavganın tarafları da polis tarafından gözaltına alınarak Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor. (Haber Servisi – İHA)