Levent Eriş: “Ciddi avantaj sağlayabileceğimiz iki maç oynayacağız”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, yarın oynayacağımız Sivas Belediyespor ve sonraki 1922 Konya maçları öncesindeki açıklamasında, “Geçmişe dönük tüm maçların hesabını kapattık. İleriye dönük 8 müsabakada alt sıralarla aradaki puan farkını en kısa sürede açabilecek puanları yakalamak istiyoruz. Böyle önem taşıyan 2 karşılaşmayı art arda kendi sahamızda oynayacağız” dedi.

Bu karşılaşmaların daha sonraki 6 maçta kendilerine ciddi avantaj sağlayacağını da söyleyen Levent Eriş, “Çok zor bir süreç geçiriyoruz evet. Oyuncu bazında ciddi eksiklerle karşı karşıya kaldığımız durumdayız. Eksik olarak çıktığımız müsabakalardan sonuçları bizi hiç de memnun etmeyecek sonuçlarla ayrıldığımız maçlar oldu. Düne dair konuşacak bir şeyimiz yok. Sivas ve Konya olmak üzere 10 günde 2 maçımız var. Bu iki müsabakayı kazanıp ilerleyen süreci inşallah çok daha huzurlu bir rahat bir şekilde geçireceğiz. Geleceğini planlayan bir Kastamonuspor takımı yaratmak istiyoruz. Zor geçecek. Özellikle Sivas’ın puan olarak üstte olmasından dolayı rahat bir maç için geleceği tahmin ediliyor. Rakibin iyi oynama isteği belki de bizim için avantaja dönecektir. Bu anlamda, iyi oynamayı seven takım olarak maçı bekliyoruz” diye konuştu.

Özgür Yılmaz haricinde tam kadro olacaklarını da söyleyen Levent Eriş, “Arkadaşlarımızın hepsinden yararlanacağız. İyi bir oyun ortaya koyup bu iyi oyunun karşılığında galibiyetle ayrılan ekip olmak istiyoruz. Kazandığımız takdirde Konya maçına çok daha fazla moralle çıkacağız. Bizi yakından ilgilendiren Konya maçını da kazanırsak ligde kalma yolunda son 6 haftada çok ciddi bir avantaj yakalayacağımızı düşünüyorum. Korona virüsten ve seyircisiz maçların oynanmasından dolayı iç saha avantajı diyebileceğimiz bir durum oluşmuyor. Biz iyi bir takımız, kendi evimizde kaybetmek istemiyoruz. Ancak ev sahibi avantajının olduğunu düşünmüyorum. Ortada müsabakalar oynanıyor. İçerde 5 maç olsa bile avantaj diyebileceğimiz bir durum yok. İçerde de dışarda da kazanmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki 2 maçı kazanarak sonraki süreci çok daha rahat geçiririz” dedi.