Levent Eriş: “Yasak kalkmazsa hayıflanacak zaman yok”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, ligin ilk devresini değerlendirdi. Beklentisinin altında bir puanla ilk devreyi tamamladıklarını söyleyen Levent Eriş, transfer yasağı kaldırılmayacak gibi çalışmalar yürüttüklerini ancak yasak kalkarsa da en az 4-5 transfer yapmak istediğini söyledi.

Genç oyuncuların bir kısmından beklediği verimi alamadığını da söyleyen Levent Eriş, yasak kalkmazsa da bunun için hayıflanacak zamanlarının olmadığını belirtti.

Levent Eriş, Harun Aydın ile yolların ayrılmasıyla ilgili ise, ‘Yola inananlarla devam etmeliyiz’ dedi.

Levent Eriş’in açıklamaları şöyle:

“Ben ilk devre sonu itibariyle biraz daha fazla puan bekliyordum. Maalesef bazı eksikliklerden, sakatlıklardan ve kadro derinliğimizin de yüksek olmadığından böyle bir ilk devre sonuçlandı. Bazı mağlubiyetleri gerçekten hak etmedik. Ligin ikinci devresi çok daha farklı geçmeli. İnşallah ümit ediyorum bu farkı oluşturacak bir tempoyu yakalarız. Transfer yasağının kaldırılmasıyla ilgili kararı verecek olan ben değilim. Biz elimizdeki mevcut kadromuzla, hiç takviye yapılmayacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürmekle mükellefiz. Tabi ki yasak kaldırılırsa ve takviye yapabilirsek bundan çok büyük mutluluk duyarız. Eksiklerimiz var, doğru. Transfer yapabilirsek 4-5 transfer düşünürüm. Hücum noktasında oyunculara ihtiyaç var. Orta sahaya takviye düşüncem var. Maalesef gençlerden beklediğim performansı, birkaç genç oyuncumuz haricinde göremiyorum. Gençlerden yana dertliyim, oyuncularım elime çok kısıtlı bir kadro sunuyorlar. Gençlerin daha fazla katkısını bekliyorum. Transfer açılmazsa da bununla ağlayacak, sızlayacak ve bunun için yakınacak bir vaktimiz yok. Ne istediğimizi biliyoruz, heyecanımız coşkumuz, bilgi birikim ve tecrübemiz bunların üstesinden gelebilecek kapasitede.

Harun Aydın’ı biz göndermedik, Harun Aydın’a biz git demedik. Sosyal medyada istenildiği gibi değerlendirilebilir. Harun Aydın bizden ayrılmak istedi. Bu takımda çalışmak istemediğini ifade etti. Bu kendisinin talebi ve isteğidir. Bizim tarafımızdan gitsin diye değerlendirdiğimiz bir oyuncu değildir. Bizimle birlikte olmak istemeyen, bu savaşa inanmayan, zorla inandırılan insanlarla ben yola çıkmak istemem. Bu çok net. Biz yolumuza inanan arkadaşlarımızla devam etmek istiyoruz. Harun Aydın kendine bir yol çizmiştir. Bu yolda da kendisi için hayırlısı neyse Allah onun en güzelini en iyi şekilde hayırlısını nasip etsin. Alican Karadağ ile ilgili alınan karar tamamen bana ait bir karardır. Alican kararını çok daha önce almıştık. Altını çizerek söylüyorum benim için kişiler önemli değil. Bizde ne ego var ne de bir kompleks var. Bizim için kişiler önemli değil. Kastamonuspor çalıştığımız takım. Ekmek yediğimiz yerin değeri önemlidir. Gitmek isteyene, eğer kulübümüzün menfaatine olacaksa kapımız açıktır. Biz gidene kal demekten yana değiliz. Yola inananlarla çıkmakta fayda vardır. Biz de inananlarla yola devam ediyoruz.”