“Lider olsak da konumumuz yeterli değil”

Hentboldaki temsilcimiz Kastamonu Belediyespor’un dünyaca ünlü Danimarkalı antrenörü Helle Thomsen, Süper Lig’de namağlup lider olmalarına karşın Avrupa kupası maçları öncesinde takımın bulunduğu konumu yeterli görmediğini söyledi.

Ligin ikinci haftasında oynanan Aksaray Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü karşılaşması sonrasında yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine izolasyona alınan ve 2 hafta boyunca takımdan ayrı kalan Danimarkalı çalıştırıcı Helle Thomsen, takımdan ayrı kaldığı haftalık süreçte idmanlara ara vermediklerini, oyuncuları ile sürekli iletişim halinde olarak maç öncesi taktikleri telefon ile vermeye çalıştığını kaydetti.

Takımdan 2 hafta boyunca ayrı kalmanın kendisi için zor olduğunu belirten Helle Thomsen, “İyi bir takımım var. Oyuncularım ben olmasam da çok iyi çalıştılar. Hiçbir sorun yaşamadım” dedi.

Konyaaltı Belediyespor karşısında çok kolay bir galibiyet aldıklarını ifade eden Thomsen, “Maç boyunca takım savunmasını elden bırakmadık ve güzel bir galibiyet alarak 4’te 4 yaptık. Ligde liderliğimizi sürdürüyoruz. 20 Ekim’de Avrupa Kupalarındaki rakiplerimiz belli olacak. Orada çok güçlü takımlar var. İçimden bize şu veya bu takım çıksın diye bir şey diyemem ama tüm maçlar zor olacak. Bizi ne beklediğini kuralar çekildikten sonra göreceğiz. Ligde her seferinde bir adım daha ileriye gittiğimizi görüyorum ama daha da ileriye gitmemiz gerekiyor. Bulunduğumuz durumu yeterli görmüyorum. Avrupa maçları başladığı zaman üzerimizde daha büyük bir baskı olacak. Avrupa’daki takımlar bizden daha fazla maç oynadılar. Bizim de fazla maç yapmamız gerekiyor. Onlar 7-8 maç bizden daha fazla oynadılar. Ama elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.