Liselilerden İdlib tepkisi

İdlib’de Türk askerine yönelik gerçekleştirilen hava harekatında 33 askerimizin şehit düştüğünün açıklanması sonrasında Kastamonu’da yaşayan bir grup liseli genç Türk bayraklarıyla birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi.

Grup içerisinden bir genç yaptığı açıklamada, “Bu vatanın savunmasında görev yapan askerlerimiz bizim canımızdan birer parça. Onlardan her biri şehit düştüğünde bizim canımızın bir parçası daha eksiliyor. Duyurabildiğimiz kadar sesimizi duyurmak istiyoruz. Belki bir şeyleri değiştiremeyeceğiz, ama en azından bir şeylere tepkimizi koymak istedik. Bu vatanın gençleri olarak kimsenin sevmediği kadar bu vatanı seviyoruz. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu vatanı canımız pahasına koruyacağız. Atatürk’ün öğütlerini boşa çıkarmayacağız” dedi.

Şehitlerimiz için Nasrullah’ta dua

Nasrullah Camii’nde dün cuma namazı öncesi görevli hocalar tarafından Kuran-ı Kerim okundu, İl Müftüsü eşliğinde dua edildi. Cuma hutbesi de şehitlere ayrıldı vetüm camilerde “Hak uğrunda mücadelemiz, birlik ve beraberlik ruhumuz” konulu hutbe okunarak şehitler anıldı.

Bu arada, Suriye’de yaşanan alçak saldırı ve verilen şehitlerin ardından kentimizdekibir çok iş yerine Türk bayrakları asıldı.