M. Feyzi Efendi’yi anma programı yarın

Kastamonu’nun manevi değerlerinden, din bilgini Mehmet Feyzi Efendi, ölümünün  28. Yıldönümü olan yarın, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) ve Kutlu Bilgi Araştırma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği özel bir programla anılacak. Belediye Başkanı Tahsin Babaş, günle ilgili bir anma mesajı yayınladı.

Yarın 10.30’da, Mehmet Feyzi Efendi’nin Gümüşlüce’deki kabri başında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve hatim duası okunması ile başlayacak olan anma programına bu yıl da katılımın yüksek olması bekleniyor.

Hatim duasının ardından katılımcılara Eğitim Merkezi bahçesinde etli pilav ve ayran ikram edilecek.

Anma programının ikinci bölümü saat 13.30’da Rüya Düğün ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Mehmet Feyzi Efendi’nin fikirlerinin anlatılacağı, buradaki programda İlahiyatçı-Eğitimci Şevket Oğuz Ünal, “Milli Bünyede Birlik, Ülkede Dirlik” konulu  bir konferans verecek. Konferans bitiminde katılımcılara Mehmet Feyzi Efendi’nin yaptığı duaların yazılı olduğu levhalar armağan edilecek, ayrıca ikramda bulunulacak.

BABAŞ’IN MESAJI

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Mehmet Feyzi Efendi’nin sene-i devriyesi dolayısıyla yayınladığı mesajda şöyle dedi:

“İlimizin ve bölgenin büyük İslam âlimi, mütefekkiri ve manevi mutasarrıfı olan Mehmet Feyzi Efendi Hazretleri’ni ilahi vuslata erişinin 28’inci sene-i devriyesinde bir kez daha rahmetle anıyoruz. ‘Kalpler Kur’an’la hayat bulduğu için, Kur’an’ın bir ismi de “Rûh”’dur. Kur’an’ın hakâikını fehmeden kalp, hayattadır. Kur’an’ın hakâikını fehimden gafil kalpler, ölüdür’ diyerek bütün ömrünü İslam’a adamış olan Mehmet Feyzi Efendi Hazretleri, insanların gönüllerinde sahte sevgilere yer kalmaması için Allah ve Resûlullah sevgisiyle gönüllerini doldurmalarını belirtmiştir. Hepimizin örnek alması gereken şahsiyetlerden biri olan Mehmet Feyzi Efendi Hazretleri, etrafına hep feyz, bereket ve ilim saçmıştır.

Bu düşüncelerle ilimizin İslam âlimi, fâzıl ve mütefekkirlerinden olan Mehmet Feyzi Efendi Hazretleri’ni vefatının 28’inci senesinde bir kez daha rahmetle anıyorum. ”