Manevi derbi

Lider Kastamonuspor 1966, bugün Çanakkale’de, 2. Lig yolunda “kırılma noktası” oluşturabilecek öneme sahip  kritik bir sınava çıkıyor.Kırmızı-siyahlılar bugün Dardanelspor ile 18 Mart Stadı’nda kozlarını paylaşacak.Grupta haftanın en önemli iki maçından biri olan karşılaşma 13.30’da başlayacak ve Ton TV’den naklen yayınlanacak.

Geçtiğimiz hafta Tavşanlı Linyitspor’u mağlup ederek liderliğini koruyan, rakiplerinin de puan kaybetmesiyle avantajlı bir konuma yükselen Kastamonuspor 1966, zirve yarışından kopmak istemeyen Çanakkale Dardanelspor’u da mağlup ederek, hem rakibini saf dışı bırakmak hem de avantajını daha da güçlendirmek istiyor.

Kart cezasını kupa maçında tamamlayan Faruk Öcal, bugünkü karşılaşmada forma giyebilecek. Sakatlığı bulunan Cabir Coşar’ın durumu ise maç saatinde netlik kazanacak. Teknik direktör Ahmet Duman’ın bir sürpriz yaşanmaması durumunda, iki gün önce takıma katılan yeni transfer Taner Yalçın’a bu maçta görev vermeyeceği, Galatasaray maçında kadroya alacağı öğrenildi.

Öte yandan Dardanelspor taraftarının bugünkü maça ilgisinin fazla olması bekleniyor. Dardanelspor yönetimi de ilginin artması için maç biletlerini 1 lira olarak açıklarken, taraftara ise kumanya dağıtılacağı öğrenildi.

YÖNETİM YALNIZ BIRAKMAYACAK

Kastamonuspor 1966, Çanakkale deplasmanında yönetim kurulu üyeleri yalnız bırakmayacak. Başkan Mahir Altıkulaç, başkan yardımcısı Celal Civcioğlu, yönetim kurulu üyeleri Tamer Tafracı, Metehan Babaş ve İhsan Özbay temsilcimizin en büyük destekçileri olacak.

MUHTEMEL İLK 11

Kırmızı siyahlıların karşılaşmaya şu ilk 11’le çıkması bekleniyor: Kalede Hasan Sürmeli, savunmada Faruk Öcal, Yusuf Orhan, Müslüm Aydoğan, Fatih Selimhan Solmaz, orta alanda Cabir Coşar, Uğur Çelik, Hüseyin Bak, Fatih Özçelik, Salim Uzun, forvette ise Yaşar Çetin.

HAKEM DOĞU’DAN

Karşılaşmayı Ardahan bölgesi ulusal hakemi Doğu Yılmaz yönetecek. Yardımcılıklarını ise Iğdır’dan GencehanŞahnar ve Gümüşhane’den Kemal Şafak yapacak.