Maşalacı, Arınç’a seslendi

MHP İl Başkanı H. İbrahim Maşalacı, AK Parti’nin kurucularından ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın bir canlı yayın programında MHP ve FETÖ’ye ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterirken kendisine “Ey Arınç Efendi!” diye hitap etti.

 

 

MHP İl Başkanı H. İbrahim Maşalacı, AK Parti’nin kurucularından ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ınHaberTürk’te katıldığı bir canlı yayın programında MHP ve FETÖ’ye ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Bülent Arınç’ın “AK Parti MHP’lileşmemeli. Benim MHP’nin anladığı anlamda milliyetçiliğe itirazım var” sözlerine sosyal medya üzerinden karşılık veren Maşalacı,

“Geçtiğimiz günlerde Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile arabuluculuğa soyunarak 10 maddeden oluşan önerisini ortaya koyan, kendince gündem oluşturmaya çalışan ‘Barzani Sever Davutoğlu’ndan sonra’ siyaset arenasında kendini hatırlatmak isteyen biri daha ortaya çıktı. Bunların biri susuyor diğeri başlıyor” dedi.

“FETÖ’ye Övgüler Yağdıran Sen Değil Misin?”

Arınç’ın söyleşisinde “AK Parti MHP’lileşmemeli. Benim MHP’nin anladığı anlamda milliyetçiliğe itirazım var” sözlerini hatırlatan Maşalacı, şöyle devam etti:

“Ey Arınç Efendi, Paris’te 3 PKK terör örgütü üyesinin öldürülmesinin ardından, ‘Böyle ölmeyi hak etmediler ve üzüldüm’ açıklamaları yapan, bölücü başını aklamaya çalışan, terör örgütü üyelerinin dağa çıkmalarını kendince haklı bulan sen değil misin? ‘Fethullah Gülen Hocaefendi bir deniz feneri gibi yolumuzu aydınlatıyor’ diyerek, FETÖ’ ye övgüler yağdıran sen değil misin? Sahte suikast yalanıyla FETÖ’nün, Türk Devletinin mahremi olan Kozmik Oda’ya girmesini sen sağlamadın mı?”

Arınç’ın 7 Haziran Genel Seçimlerinden 1 ay önce çıkıp “Ankara’nın parsel parsel satıldığı” sözlerini hatırlatan Maşalacı, “8 Haziran’da dut yemiş bülbüle dönen sen değil misin? Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fetullah Gülen’in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. ‘Damadımın bir gün tamamen aklanacağını, tertemiz beraat edeceğini imanım kadar biliyorum’ diyerek FETÖ’cülere hangi mesajı veriyorsun? diye sormazlar mı sana Arınç Efendi.”

“Bizim Siyasetimizin Öznesi Türk Milletidir”

Bülent Arınç’a “yeni vazifen FETÖ hain darbe girişimini aklamak mıdır?” diye soran Maşalacı, “Bizim siyasetimizin öznesi Türk milletidir. Yegâne kuvvetimiz, varlık nedenimiz ve gelecekle ilgili kurduğumuz hayallerimizin esası Türk milletiyle ilgilidir. Sözümüz, ülkülerimiz, hedeflerimiz ve ilkelerimiz Türk milletiyle anlamlı olmaktadır. Milliyetçiliğimiz Türk milletiyle mana, ruh ve muhteva kazanmaktadır. Tabi ki ‘Türklük şuur ve gururunu, İslam ahlak ve faziletini’ ilke edinen, şeref ve haysiyet mefhumlarının üzerine inşa edilmiş bir siyasi hareketi var eden sebepleri anlaman mümkün değildir. Hep birlikte izleyip görelim bakalım bu serüvene yarın kimler eklenecek” ifadelerini kullandı.