Maşalacı’dan 48. yıl mesajı

MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, partilerinin 48. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Milliyetçi Hareket, lobilerin, kulislerin, insanımıza tepeden bakan, değerlerimize ters yaklaşan zümre ve kaymak tabakaların partisi değil, Türklüğün kalpgahı, Müslüman Türk milletinin yürek atışıdır” dedi.
Maşalacı, “9 Şubat 1969 tarihinde kurulan, Türk-İslam ülküsü ve özellikle Türk milliyetçiliğini savunan bir Türk siyasî partisidir . Partimizin görüşünü İslam dinimizin şekillendirdiği ve biz Türk milliyetçilerini temel alan Dokuz Işık doktrini temsil etmektedir. Kurucumuz , 1965 yılında Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin (CKMP) genel başkanlık görevini üstlenmiş emekli albay Sayın Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. 1997 yılında Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatıyla genel başkanlık görevine Bilge Liderimiz Türkmen Beyimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli seçilmiştir ve 20 yıldır halen görevini başarıyla sürdürmektedir” dediği mesajında, şu ifadeleri kullandı:
“Bizim yönümüz Hakk’a, yüzümüz halka dönüktür. Sözümüz millet, sevdamız devlet, sancağımız vatandır” diyen Maşalacı, Türk-İslam ruhundan doğduklarını, bu ruh var oldukça hilalin ışığı, Milliyetçi-Ülkücü ömürlerin ümit güneşinin sönmeyeceğini ifade etti ve şöyle dedi: Aramıza karamsarlık sokmaya çalışan, içimize kötümserlik aşılamaya çabalayan mihraklar dün olduğu gibi bugün de vardır ve bilinmektedir.
İşbirlikçiler hiç durmadı, hazımsızlar hiç yorulmadı, Türk’e kefen biçen kokuşmuşlar hiç teklemedi, hiç de sendelemedi. Devamlı kör bir arayış içinde oldular. Sürekli kirli bir fırsat kolladılar. Aralıksız, fasılasız MHP düşmanlığını diri tuttular.
Ama unuttukları, görmezden geldikleri veya göremedikleri bir gerçek vardı ki, o da şudur: Milliyetçi Hareket Partisi Türk tarihinin canlı, coşkulu ve cesaret dolu bir simgesidir. Üç Hilal Türk-İslam medeniyetinin inmeyecek yadigârıdır.
Milliyetçi-Ülkücü Hareket şehit ocağı, gazi yuvasıdır.”
MHP İl Başkanı, uzun mesajını şöyle noktaladı:
“Bir ülkü etrafında toplanmak için bizlere liderlik etmiş, yol göstermiş, bizleri yetiştirmiş olan, ömrünü Türk-İslam ülküsüne adamış Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, aziz şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş bütün dava arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
Bugün 9 Şubat 2017… Yani Mensubu olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğumuz, Türkiye’deki Milliyetçilerin yegane kalesi olan Milliyetçi Hareket Partimiz 48 Yaşında.. Allah partimiz ile birlikte nice 48 Yıllar yaşamayı nasip etsin .
Allah bizleri Türk – İslam ülkümüzden ayırmasın.  Allah yar ve yardımcımız olsun .
Bu vesileyle Suriye’deki Fırat Kalkanı Operasyonunda , El Bab kentinde şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum . Ne Mutlu Türk’üm diyene!”