Maşalacı’ya cevap bu kez Uluay’dan

AK Parti – MHP açıklama düellosu sürüyor

AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’nın partilerine yönelik eleştirilerini yaptığı yazılı açıklamayla cevaplarken, “AK Parti bugüne kadar iktidarda kalmışsa, 2023, 2071 hedeflerini belirleyebilmişse bunun sebeplerinden birisi de kendisini eleştirebilmesi ve eleştirilere açık olmasıdır. Vatandaşımız; ülkemizin ve şehrimizin AK Parti öncesi ve sonrasını değerlendirebilecek akla ve mantığa sahiptir. Eğer Sayın Maşalacı’nın partimize attığı iftiraların birisi bile gerçek olsaydı bu destekler AK Parti yerine Sayın Maşalacı’nın partisine giderdi” dedi.

Uluay’ın açıklaması şöyle:

“MHP İl Başkan Sayın İbrahim Maşalacı’nın partimizi hedef alan açıklamaları üzüntüyle takip ettik.

Sayın Maşalacı’nın da belirttiği üzere ülkemiz 3 Kasım 2002’den beri AK parti tarafından yönetilmektedir. 2002’den bu güne kadar geçen süreçte AK Parti siyasetçileri, hiç bir zaman partimiz iktidarda olduğu gerekçesiyle olumsuzlukların üzerine gitmekten geri durmamıştır. Halkımızın hizmet almasına engel teşkil eden ya da yeteri kadar hizmet sunamayan kim olursa olsun AK Parti siyasetçilerinin hedefi olmuştur. Hatta kendi siyasetçilerimiz bile yeteri kadar hizmet sunamadıysa partimizin hedefi olmuştur. AK Parti her zaman hizmeti öncelikli tutmuştur. AK Parti bugüne kadar iktidarda kalmışsa, 2023, 2071 hedeflerini belirleyebilmişse bunun sebeplerinden birisi de kendisini eleştirebilmesi ve eleştirilere açık olmasıdır.

Halkımıza en iyi hizmetin sunulmasında partimize yol gösterecek olumlu eleştiri yapacak muhalefet olmadığı için zaman zaman bizler özellikle bürokrasiye karşı muhalefet gibi eleştiri yapmışızdır, bundan sonra yapacağızdır.

Sayın Maşalacı, partimizin milletvekiline nasıl davranacağına dair yol göstermeye kalkışmıştır, bildiği bu yolları zamanında kendi vekillerine gösterseydi belki bugün partisi Kastamonu’da vekilsiz kalmazdı.

Partimizin en önemli eğitim araçlarından birisi olan siyaset akademisi üzerinden partimize yönelik iftira ve hatta hakaret içeren imalarda bulunmuştur. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki, AK Parti siyaset akademisi, ülkemizin seçkin üniversitelerinde eğitim veren akademisyenlerin ders verdiği, eğitim verdiği bir müessesedir. Sadece siyaset değil her alanda insanın kendisini geliştirmeye yönelik eğitimler verilmektedir. Siyaset akademilerine sadece siyasiler tarafından değil vatandaşlarımız tarafından hatta başka patilere mensup kişiler tarafından katılım olmaktadır. Siyaset akademisi AK Parti’nin iç eğitim kurumu değil, toplumun geneline hitap eden, herkesin ve her kesimin katılımına açık bir kurumdur.

Halkımız 2002’de ülke yönetimini sayın Maşalacı’nın partisinin de aralarında olduğu koalisyondan alıp AK Parti’ye vermiştir. Yerelde belediyeyi 2014’te sayın Maşalacı’nın patisinden alıp AK Parti’ye vermiştir. 1 Kasım’da Sayın Maşalacı’nın partisine verdiği bir vekili de alarak AK Parti’ye vermiştir. Halkımızın her geçen gün desteği artmıştır, artmaktadır. Vatandaşımız ülkemizin ve şehrimizin AK Parti öncesi ve sonrasını değerlendirebilecek akla ve mantığa sahiptir. Eğer Sayın Maşalacı’nın partimize attığı iftiraların birisi bile gerçek olsaydı bu destekler AK Parti yerine Sayın Maşalacı’nın partisine giderdi.

Üzerime vazife değil, ama Sayın Maşalacı vatandaşın aklı ile alay etmekten vazgeçerse partisi için daha iyi olacaktır. Kendisi ve partisinin bu üslubu devam ettiği sürece korkarım bu millet kendilerine muhalefet görevi bile vermeyecektir.

Son olarak, ülkemizde ve şehrimizde üretilecek ne hizmet varsa AK Parti üretecektir. Gelişim sürdükçe hizmet açığı sürecektir. Bizler gerekirse kendi siyasetçimizi kendi atadığımız bürokratı bile eleştirmekten imtina etmeyiz. Halkımıza karşı her zaman açık olduk bundan sonra da açık olmaya devam edeceğiz. AK Parti siyasetçisi yaptığı yanlış varsa da kabul edip dönme erdemini göstermiştir, gösterecektir.”