Maslak Sanayi için Kayseri modeli öne çıktı

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın başkanlığında önceki akşam gerçekleşen Belediye Meclisi’nde Maslak Yeni Küçük Sanayi Kooperatifi’ndeki durumda görüşüldü.

Kooperatif başkanı Mehmet Sirkecioğlu ve yönetim kurulu üyesi Turgut Demir, yeni sanayi sitesinin projesi için Samsun ve Çorum’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundu.

Sirkecioğlu ve Demir, Kastamonu için büyük önem taşıyan bu projeye başta belediye meclis üyeleri olmak üzere kentin önde gelen tüm isimlerinin destek vermesini isterken, Çorum ve Samsun’daki sanayi sitelerini mimari olarak Kastamonu’ya uygun olmadığını belirtti.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise Kayseri Sanayi Sitesi’nin model alınabileceğini belirtti. Yapılan incelemelerin ardından en doğru projenin Kastamonu’ya uygulanacağına inandığını belirten Başkan Babaş, “Sanayi sitesine oldukça yoğun bir talep var. Mevcut taleplere göre 400 bin metre karelik inşaat alanı olacağını tahmin ediyoruz. Yapılan işlerin hepsi Kastamonu için. Yapacağımız proje çok önemli. Konuyla ilgili değerli Meclisi’nde hassas davranmasını istiyoruz. Ancak gördüğüm kadarıyla Kayseri’deki uygulama bizim için iyi bir örnek. Orada da gerekli incelemeleri yapacağız” ifadelerini kullandı.