MasterChef Mehmet Gökçeöz’e teşekkür

MasterChef programında jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu’na olan benzerliğiyle tanınan Mehmet Gökçeöz, youtube üzerinden yayınladığı “Mehmet Gökçeöz İle Lezzet Turu” programında ilimizin yemeklerini tanıttı.

Memleketi Kastamonu’nun tanıtımına büyük katkı sunan Gökçeöz, “Bence her insan hayatında mutlaka en az bir defa Kastamonu’yu ziyaret etmelidir” dedi.

MasterChef programıyla tanıdığımız, Somer Şef’e benzerliği ile dikkat çeken Kastamonulu Mehmet Gökçeöz, Kurban Bayramı tatilini memleketi Kastamonu’da geçirdi.

Gökçeöz, Kastamonu’da gerçekleştirdiği çekimleri youtube üzerinden yayınladı. “Mehmet Gökçeöz İle Lezzet Turu” programı iki bölümden oluştu ve yaklaşık bir saat sürdü. Programda Penbe Han Restaurant, Meşhur Nasrullah Pastırmacısı, Ala Restaurant ve Münire Sultan Sofrası’nda gerçekleşen çekimlere de yer verildi.

“İki günümüzü Kastamonu’nun hem lezzet, hem de doğal güzelliklerini tanıtmaya ayırdık” diyen Mehmet Gökçeöz, Kastamonu Çekme Helvası ile ilgili: “Kastamonu’nun çekme helvası müthiş bir şey. Mutlaka tatmalısınız, harika” cümlelerini kullandı.

Taşköprü Sarımsağı hakkında da değerlendirme yapan Gökçeöz: “Daha önceden defalarca söyledim. Taşköprü Sarımsağı her yemeğe yakışır. Ancak Sarımsak tek başına ekmek arası konulup tuzlandığında müthiş oluyor. Beyaz Altın diyorum ben buna, aromasıyla ve tadıyla Kastamonu’nun en güzel ve en verimli ürünlerinden birisidir” dedi.

Gökçeöz: “Bir Kastamonulu olarak en gurur duyduğum şey ne diye soracak olursanız; Kastamonu’nun misafirperverliği derim. Gerçekten bir gün yolunuz düşerse esnafıyla, restaurantlarıyla müthiş bir şekilde misafirperverliği göreceksiniz. Bence her insan hayatında mutlaka en az bir defa Kastamonu’yu ziyaret etmelidir. Ben 18 yaşıma kadar Kastamonu’da kaldım. Kastamonu’ya gelirseniz, özellikle Nasrullah Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir” cümlelerini kullandı.

Hayatının bundan sonraki bölümünün büyük kısmını memleketi Kastamonu’nun tanıtımına ayıracağının sözünü veren Gökçeöz, Kastamonu’yu sık sık ziyaret edeceğinin de altını çizdi.

MEHMET GÖKÇEÖZ KİMDİR?

Aslen Kastamonu olan ve 18 yaşında ailesiyle birlikte Ankara’ya yerleşen Mehmet Gökçeöz, sosyal medya hesabından yaptığı yemek paylaşımları ile dikkat çekiyor. Mehmet Gökçeöz tıbbi mümesillik ve aynı zamanda DJ’lik yapıyor. Diğer yandan yaptığı paylaşımlardan çok seyahat yaptığı anlaşılan Mehmet Gökçeöz, MasterChef Türkiye’de mücadele etti.