Metehan Babaş'la yola devam

Kastamonuspor 1966’da 2.Olağan Genel Kurul, cumartesi günü Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kulübün kurucu başkanı Mahir Altıkulaç’ın istifası sonrasında yönetim kurulu kararıyla kongreye kadar kulüp başkanlığı görevine getirilen Metehan Babaş, bu kez delegelerin oylarıyla Kastamonuspor 1966 kulübünün başkanlığına seçildi.
Tek liste ile gerçekleşen genel kurulda başkanlık görevine getirilen Metehan Babaş, zaman kaybetmeden genel kurul sonrasında yönetimini topladı ve görev dağılımını da gerçekleştirdi.
Kastamonuspor 1966’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Başkan yardımcısı Doğan Ünlü, Genel Sekreter Feza İhtiyar, Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Baysan, Hukuk İşleri Sorumlusu Tamer Tafracı, Altyapı Sorumlusu Ahmet Çelik, Mali İşler Sorumlusu Murat Karakaş, Taraftar Sorumlusu Sadettin Küçüktarakçı, Sosyaş İşler Sorumlusu Şenol Çiçek, Tesisler Sorumlusu Yunus Sağlam olurken, yönetim kurulu üyelikleri ise İhsan Özbay, Ömer Gülamoğlu, Özhan Arslan, Enüs Koç, Salim Arpacı, Suat Yüksel, Serhat Yolasığmazoğlu, Cahit Kanburoğlu’ndan oluştu.
Denetleme Kurulu ise Mehmet Çelik, Mehmet Çiftci, Ekrem Balcı; Disiplin Kurulu da Mehdi Yenikomşuoğlu, Mehmet Gemalmaz ve Yücel Dibek’ten oluştu.

16178957_759879677502351_562362925067713238_o

METEHAN BABAŞ’IN KONUŞMASI
Kastamonuspor 1966 Başkanı Metehan Babaş, genel kurulda yaptığı konuşmada ise kulübün hedeflerinden bahsetti.
Kastamonuspor 1966’nın şehrin en değerli markası olduğunu söyleyen Metehan Babaş, “Kastamonuspor 1966 bizim memleket meselemiz, en güçlü tanıtım metaryalimiz, ruhumuz, rengimiz, sembolümüz, vefamız, cefamız ve sevdamızdır. Bundan yaklaşık üç yıl önce Kastamonuspor 1966 Kulübü; Kastamonu sevdasıyla yola çıkan, hemşehrisine hizmet etmek yaşam tarzı olan, her alanda güçlü Kastamonu vizyonu ve inancıyla bizlere ışık tutan Belediye Başkanımız Tahsin Babaş önderliğinde yakalanan büyük birliktelikle kurulmuştur. Bilindiği üzere Kastamonumuzun en büyük markası olan Kastamonusporumuz ne yazık ki, 2012-2013 sezonunda 3. Lig’e, ardındanda Bölgesel Amatör Lig’e veda ederek 1. Amatör Küme’ye düşmüştür. İlimizin isminin dibe vurması hiç şühesizdir ki tüm Kastamonuluları derinden yaralamıştır. İşte bu noktada Kastamonumuzun her türlü sorununu kendi sorununun önüne koyan Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, bu şehrin ruhuna sahip çıkarak, büyük birliktelik toplantısı gerçekleştirmiş ve Kastamonuspor 1966’nın temelini atmıştır. Birbirinden kıymetli iş adamlarımızdan oluşturulan yönetimimizin öncelikli hedefi, şehrimizin en değerli markası olan Kastamonuspor ismini yeniden ayağa kaldırmak olmuştur. Belediye başkanımızın büyük destekleri ve Tosya belediye başkanımızın sağduyusuyla, Tosya Belediyespor ile gerçekleştirilen güçbirliği sonucu Kastamonuspor 1966 Spor Kulübü kurulmuş ve cesur yüreklerin tarihi yazacağı yeni bir sayfa açılmıştır” dedi.
Kastamonuspor 1966’nın elde ettiği başarılar sayesinde, Kastamonuluların birlik ve beraberlik içerisinde olduğu taktirde üstesinden gelemeyeceği Hiçbir işin olmadığının da anlaşıldığını söyleyen Metehan Babaş, “Üç yıl önce büyük bir sorumlulukla bu görevi üstlendik. Bu nedenle üzerimizdeki sorumluluk ve yük bir hayli büyüktü. Çünkü alınacak aksi bir sonucun ilimizde yaratacağı tahribat uzun yıllar silinemeyecekti. Yönetim kurulumuzla birlikte göreve başladığımız andan itibaren memleket meselemiz olan Kastamonusporumuzun başarısı için var gücümüzle çalışmalara başladık. Bu süreçte de belediye başkanımızın dik duruşu ve kararlılığı bizlere güç veren en büyyük etken oldu. Neticede önce Bölgesel Amatör Lig’de, ardından ise 3. Lig’de yaşananan şampiyonluklar sonucu yarım asırlık bir özlem sona erdi. Birçoğumuzun acaba torunlarımız 2. Lig’i görecek mi? sorusu böylelikle rafa kalktı. Bugün, Süper Lig beklentisi olan bir nesil ve bu beklentiye ulaşacağımıza sonuna kadar inanan Kastamonu sevdalıları var. Üç yıl gibi kısa bir sürede kulübümüzün nereden nereye geldiğinin adeta özeti olan bu durum yakalanan başarının da büyüklüğünün ispatıdır” diye konuştu.
Bu sezon şanssız bir ilk devre geçirdiklerini de hatırlatan Metehan Babaş, “Şampiyonluklarla geride bıraktığımız iki sezonun ardından 2. Lig’de şansız bir ilk devre geçirdik. İstemediğimiz skorlar aldık. Neticede bir teknik ekip değişikliğine gittik ve Kastamonusporumuzu hedeflerine ulaştıracağına inandığımız, tüm futbol camiasının yakından tanıdığı teknik direktör Ziya Doğan ile el sıkıştık. Biz bu adımları Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın ileriye dönük gösterdiği hedefler doğrultusunda hazırladığımız proje çerçevesinde attık. Büyük bir birliktelikle çıktığımız yolda emin adımlarla yürüdüğümüzün bilinmesini özellikle istiyorum. Kastamonuspor Kulübü tüm Kastamonu’nun ortak bir değeridir. Bu değere herkesin sahip çıkması gerektiği düşüncesindeyim. Çünkü biz değerimize sahip çıkamadığımız an neler olabileceğini dört yıl önce acı bir şekilde tecrübe ettik. Bundan sonra böyle üzücü hadiselerin olmaması adına bir olmalıyız, iri olmalıyız ve diri olmalıyız. Hep birlikte tek yumruk olup değerimize tam anlamıyla her mecrada sahip çıkmalıyız. Bu noktada yaz kış demeden sevdasına sahip çıkan cefakar ve fedakar Kastamonuspor taraftarına teşekkürü bir borç biliyorum. Üç yıl gibi kısa bir sürede gelen yarım asırlık başarıyı unutarak veya bunu görmezden gelerek kulübümüzü kasıtlı ve bilinçli olarak yıpratma politası izleyenlere ise dün nasıl fırsat vermediysek bundan sonrada fırsat vermeyeceğimizin bilinmesini isterim. Bu büyük sevda yolunda başımız dik alnımız açık bir şekilde yürüyüşümüzü sürdüreceğiz” dedi.

Kulübün bugünkü durumu ve devre arasındaki çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Metehan Babaş, “Kastamonuspor1966 geride bıraktığımız süreçte sadece şampiyonluklar alan bir kulüp olmadı. Öncelikle kulübümüzün spor kamuoyundaki imajı hak ettiği noktaya taşındı. Ardından yıllardır söylenen ancak bir türlü başarılamayan alt yapı çalışmalarına hız verildi. Özellikle son iki yılda bu yöndeki çok ciddi adımlar atıldı. Bugün alt yapıda 8 – 17 yaş aralığında 130 futbolcumuz bulunuyor. Altı tecrübeli antrenörümüz futbolcularımıza bilgi ve birikimlerini aktarıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte nice İskenderler, Necipler, Mustafalar, Ayhanlar, Faruklar ve Haşimler alt yapımızdan yetişerek takımımıza ve ülke futboluna büyük katkılar sağlayacaklardır. Gayemiz ve arzumuz bu yöndedir. Yine olmazsa olmaz diye baktığımız doğal çim antrenman sahası atılan önemli adımlardan biridir. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın kulübümüze armağanı olan doğal çim saha ilimiz sporunun lokomotifi olan Kastamonusporumuz açısından çok değerlidir. Bizlerin tek arzusu Kastamonu ismini zirveye çıkartmaktır. Bunun içinde tüm iyi niyetimizle ve var gücümüzle çalışmaktayız. Bu düşünceyle devre arasında kulübümüzün formasını en iyi şekilde taşıyabilecek ve hedeflerimize bizleri ulaştırabilecek isimlerle el sıkıştık. 11 futbolcumuz ile yollarımızı ayırırken kalitesi tartışılmaz olan tecrübesiyle ülke futboluna büyük hizmetler yapmış 14 futbolcuyu kadromuza dahilettik. Bu çalışmalarımızın hepsini memleket meselemizin hak ettiği seviyeye gelmesi adına gerçekleştirdik. İnşallah sezon sonunda istediğimiz sonuçları almış olur yarım asırlık başarıya yeni başarılar ekleriz” dedi.
Kastamonuspor 1966’nın günümüzde gıpta ile bakılan bir kulüp haline geldiğini de söyleyen Metehan Babaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kastamonuspor bugün geçmişteki tüm kötü izleri silmiş, gıptayla bakılan ve ligindeki hatta üst ligdeki birçok futbolcunun ilk tercihi olan, spor dünyasının takdirini almış bir kulüp haline gelmiştir. ilimizin en büyük markası spor kamuoyunda hakettiği noktaya ulaşmıştır. Yola ilk çıktığımızda Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Süper Lig hedefi ‘hayal’ denerek küçümsenmeye çalışılmıştı. Unutulmamalıdır ki büyük başarılar; büyük hayaller, büyük hedefler ve büyük birlikteliklerle gelir. Hayalleri ve hedefleri büyük olmayanlar, daima küçük kalmaya mahkumdurlar. Bu nedendendir ki; Cumhuriyetin temelini atan ecdadın, kayık ve kağnının mucizesini destanlaştıran kahramanların torunları olarak, bizlere küçük hayaller ve hedefler yakışmaz. Kulübümüzün bugün geldiği nokta bunun en büyük örneğidir. Bu anlayış ile hedeflerimiz doğrultusunda yürümeye bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan devam edeceğiz.”