Mevsim şaştı, parklar taştı

Normalde yılın en soğuk günlerini yaşaması gereken kentimizde, Türkiye’nin büyük bölümünde olduğu gibi şaşırtıcı bir “Kışbahar” yaşanıyor.

Ocak ayını yeterli yağış düşmeyen benzer bir “ılımanlıkta” geçiren kentimizde dün hava sıcaklığı güneşle birlikte 12 dereceye kadar çıkarken, Kastamonulular da kendilerini yaşanan bu erken bahardan istifade cadde ve sokaklara attı. Parklar oturup sohbet eden yetişkinler,koşup oynayan çocuklar ve bisiklet ya da yaya turlayan sömestr keyfinin son günlerini yaşayan öğrencilerle doldu.

Parkı mesken tutmuş bir hemşerimiz duygularını, Hava sıcaklıkları bizi şaşırtmaya devam ediyor. Bu sene daha üşüyecek bir hava ile karışlaşmadık. Güzel güneşli havanın da tadını gezerek park ve meydanlarda oturarak yaşıyoruz” diye dile getirdi.

Kışlık bot, ayakkabı, bere, kaşkol, eldiven, giyecek ve diğer ürünlerin satışını yapan esnaf ise bu durumdan pek hoşnut değil. Bu sıkıntılarını “Kışlık ürünlerimiz elimizde kaldı. Kış ayında yaz sezonu yaşar hale geldik. Kışlık ürün satamıyoruz” diyerek paylaşırlarken, odun, kömür, soba satıcısı esnaf da hesap şaşırtan hava durumundan benzer  şekilde muzdarip…