MHP Merkez İlçe'de Deligözoğlu dönemi

MHP Merkez İlçe Başkanlığına getirilen Veteriner Hekim Fazıl Deligözoğlu, “Bizim şimdi birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanımız. Beraber yola çıktığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’nin şu anda MHP’ye çok büyük ihtiyacı var. Ülkemizin ülkücülere çok ihtiyacı var” dedi.

MHP Merkez İlçe’de Ali Osman Kurtcu ve yönetiminin istifası sonrasında Genel Merkezi’n onayıyla göreve gelen Fazıl Deligözoğlu ve yönetimi için dün devir teslim töreni düzenlendi.
MHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim törenine MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer, TÜRKAV Şube Başkanı Abdullah Ünal ve çok sayıda partili katıldı.
MHP’nin eski İGM üyesi olan Fazıl Deligözoğlu’nun başkanlığındaki yeni Merkez İlçe Yönetimi ise şu isimlerden oluştu:
“İrfan Yazımcı, Özkan Dibekoğlu, Zeki Destici, Kemal Tabakoğlu, Selahattin Dinler, Emin Halaç, Mesut Şerifoğlu, İhsan Kırışoğlu, Avni Yaman, Tuncay Sakallıoğlu, Hüseyin Kapulu, Feridun Gügük, Hakan Çölez, Adem Sürgit, Bilal Arslanoğlu, Oğuzhan Minnet, Sezgin Horazcı, Bayram Pehlivan, Metehan Akıllı, Metin Sağıroğlu, Sinan Bağçacıoğlu, Ahmet Reşat Ömür, Ramazan Balaban, Gülahmet Sönmez, Ercan Kaş, Sezgin Sezen, Serkan Taştan, Ercan Dinçer, Kadir Kavşakoğlu, Harun Yılmaz, Bülent Köse, Engin Kaynak, Birol Uzun, Yaşar Gürler, Hasan Gürbüz, Adil Kenan, Metin Bostancıoğlu, İsmail Küçük, Ahmet Sarıoğlu, Mehmet Emin Şatırgil, Serdal Altay, Musa İpek, Selim İmamoğlu, Salih Topçu, Hasan Ilgaz, Recai Kırcıoğlu.
Törende konuşan MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı, “Genel merkezimizin vermiş olduğu talimat gereği ve il yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda; Allah nasip ederse, önümüzdeki süreçte hem davamızda birlik beraberliği ortaya koymak adına hem de kaybettiklerimiz geri almak adına birlikte çalışacağız. Birlikte hareket edeceğiz. İl Yönetim Kurulu da bu doğrultuda bizleri onaylayıp, tasvip ettikten sonra bu girişimleri ortaya koyduk ve böyle bir oluşumun teşekkülünü sağladık. Şu zor günlerde, ülkemizin içinde bulunduğu süreçte, 4 koldan haçlı seferleri, ülke içerisinde PKK ve FETÖ yapılanması ciddi manada beka sorununu ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu zor günlerde elini taşın altına koyduğunuz için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte birlik beraberliği ortaya koyarak hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.
MHP’nin yeni Merkez İlçe Başkanı Fazıl Deligözoğlu ise konuşmasına başlarken, toplantıya katılan Alperenleri unutmadı. Deligözoğlu, “Bizim her davette bir mazeretimiz oldu fakat alperenlerin hiçbir mazereti olmadı. Ne zaman çağırdıysak buraya geldi. Bu davanın sırtı yere gelmez, kendilerinden dua bekliyoruz. Her zaman bizimle beraber oldular, bundan sonra da bizimle beraber olmalarını diliyoruz. Bu aksakallılar içimizde olduğu sürece bu davayı çok daha ileriye götüreceğiz. İl Başkanımızın kurucular kurulu listesini genel merkeze takdim etti. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bizlere tevdi etti. Bize gösterilmiş olduğu bu güvenden dolayı saygılarımı arz ediyorum” dedi.
Ülkenin zor günler geçtiğini de söyleyen Fazıl Deligözoğlu, “Ülkemiz, zor bir durumdadır. Büyük çoğunluğumuzun bazı olaylardan haberi bile yok. Normal bir hayat sürdürüyoruz. Fakat ordumuz, Suriye’de bir savaş halindedir. PKK ve diğer terör örgütleriyle savaşıyoruz. Bizim şimdi birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanımız. Beraber yola çıktığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’nin şu anda MHP’ye çok büyük ihtiyacı var. Ülkemizin ülkücülere çok ihtiyacı var. Nerede uç beyi, ileri atılan ya da savaşan insanlar varsa mutlaka bu davaya gönül vermiş insanlardan çıkıyor. Laf ebeliği yapmaktan ziyade gördüğünüz gibi sınırda, Suriye’de, Irak’ta, Kerkük’te, her tarafta ülkücülerin isimleri bulunuyor. Allah’ın rızasını kazanmak için kendilerini feda ediyorlar. Bize düşen, öncelikle Kastamonu’da teşkilatımızı birlik ve beraberlik içerisinde tutacağız. Özellikle sosyal medyada çok fazla yazılar yazılıyor. Bu yazılanların hiç birisine kesinlikle cevap vermeyelim. Hepsi bizim ülkücü arkadaşımız. Bu oylama, referandum süreci falan biter biz, tekrar bir ve beraber oluruz inşallah. Referanduma 2 ay gibi bir zaman var. Ben, bu zaman zarfında sandığa oy vermeye gidene kadar bizden farklı düşünen ülkücü arkadaşlarımızın kanaatlerini değiştireceklerini inanıyorum. Onlar bizim arkadaşlarımız” dedi.
Davalarını hep bir adım öteye götürmeye çalışacaklarını da söyleyen Fazıl Deligözoğlu, “Bizim ilçe teşkilatı olarak yapacağımız, sizlerin destekleriyle şehir içerisindeki teşkilatlanmamızı, mahalle, sokak arasındaki teşkilatlanmamızı, köylerimizdeki köy temsilcilerini şimdiden belirleyip önümüzdeki seçime hazırlamaktır. Burada bizim kaybettiğimiz bir Belediye Başkanlığı var. Kastamonu’nun da bir Belediye Başkanı var. Gerçek olan budur. Onların yaptığı hayırlı hizmetlerde bizler, iyi yaptınız deyip destek oluruz. Yanlış olduğu yerlerde elbette yanlış yaptınız deriz. Bir de bu partinin il politikalarını Kastamonu’da sadece İl Başkanı yapar. Bizim basında yer almak gibi bir amacımız olamaz. Böyle bir hedefimiz yok. Burada partinin politikasını Genel Merkez’den aldığı talimatla uygulama yetkisi sadece İl Başkanlığı’ndadır. Biz böyle gördük, böyle biliriz. Bizim meselemiz, davamızı bir adım öteye götürmektir. Rızamız, Allah rızasıdır” ifadelerini kullandı.