MHP Pınarbaşı’nda Turcihan başkan

MHP İl Başkanı H. İbrahim Maşalacı, Pınarbaşı İlçe Başkanlığına Ahmet Turcihan’ın getirildiğini, yeni yönetim kurulunun da oluşturulduğunu açıkladı.
Turcihan başkanlığındaki ilçe yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:
Necati Çelebi, Erhan Aslan, Metin Mesut,
Mehmet Tarası, Ahmet Eke, Fatih Taş, Mevlüt Ay, Yılmaz Gök, Şahin Güney, Ali Şenel, Mevlüt Çınar, Mustafa Undar, Şaban Kurt, Murat Sipahi.

Pınarbaşı ilçe teşkilatlarında Merkez Yürütme Kurulu ve Genel Merkez Başkanlık Divanı tarafından belirlenen yeni görevlendirmeyle ilgili açıklamada bulunan Maşalacı, şunları söyledi:
“Milliyetçi Hareket Partisi nurlu yolculuğuna devam edecek, ülke ve millet sevdasıyla tutuşmuş Ülkücü ömürlerle Türkiye’yi ve Türk-İslam ülküsünü yükseltme davasını kararlıca sürdürecektir.
Milli siyaset aklımızın ipek yılları, milliyetçi fikriyatın hücrelerinde 48 yıldır kozalanıp, 48 yılda devleşmiş, nice yüzyıllara kanat çırpmak üzere çoktan harekete geçmiştir.
Her zaman ahlakın, güzelliğin, samimiyetin, milli ve manevi şuurun eskimez, değişimi düşünülemez heyecan ve hedeflerini yüreklerimizin gergefinde dokuduk.
Bazen incindik, bazen hüzünlendik, bazen şehit, bazen şahit olduk; ama her seferinde bağrımıza taş basıp yürüyüşümüze devam ettik.
Her zaman da millet ve vatan sevgisinin öncüsü, kimi hallerde de ihanetin, millet ve devlet düşmanlarının korkulu rüyası olduk.
Milliyetçi Hareket Partisi fani bedenlere değil, fedakar ve asil Türk milletinin namusuna emanet edilmiş Ötüken sancağı, ecdat ve şehit yadigarıyla ilelebet yaşayacak Türklüğün ana ve atar damarıdır.
Biz de çok şükür ne sancak iner, ne de damar biter.
Hadi indi diyelim, hadi bitti sayalım.
Biliniz ki, Türk tarihi film şeridi gibi geriye sarar.
Ardından yaşayan üç kişi çıkar; birisi Söğüt ocağını tüttüren Osman Gazi olur, diğeri Ankara’ya inen Mustafa Kemal olur, bir diğeri de Üç Hilale kılavuzluk yapan Alparslan Türkeş gibi parlayıp kutlu davamızı demir dağları eriterek Bozkurt gibi geleceğe taşır.
Bizim için beka ; varlık ve birliğimizin kilididir ,
Bizim için Türklük ; Türk Milleti , Türk Vatanı , Türk Bayrağı , Türkiye Cumhuriyeti’dir diyerek
Yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar dilerim.”