MHP’den Bozkurt’ta bilgilendirme toplantısı

MHP İl Yönetimi Bozkurt’ta 16 Nisan anayasa değişikliği referandumu ve siyasi gelişmelerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.
İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, düzenledikleri bilgilendirme toplantısına ilçe teşkilatının, MHP’li Belediye Başkanı ile İGM ve Belediye Meclis üyelerinin katıldığını söyledi.
Toplantıda anayasa değişikliğinin ana hatlarının değerlendirdiğini kaydeden Maşalacı, yaptığı açıklamada, “Yeni hükümet sistemi, Türkiye’nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan “demokratik uzlaşı kültürünün” güçlenmesini sağlayacak, siyasî partiler arası yaklaşım farklılıkları azaltılacak, toplumun birlik ve beraberliği artırılıp siyasî çekişmeler en aza indirilecektir.
Yapılan düzenlemenin kriz doğuracağı iddiasının aksine yeni yapı, krizlerin önüne geçecek bir uzlaşı kültürünü pekiştirip vatandaşlar arasındaki ortak paydayı artıracaktır. Nitekim MHP, devlet ve toplum hayatında uzlaşmaya önem vermekte, milliyetçilik ve demokrasiyi uzlaşmanın temel dinamikleri olarak görmektedir. Anayasa değişiklik paketi de bizzat bir uzlaşının ürünüdür. Kavli karar Kastamonu halkınındır.” dedi.