MHP’den misliyle karşılık

Erbilgin’e “istifa hodri meydanı”, Babaş’a “Sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyorsun. İmarla ilgili yaptığın her iş sıkıntılı” suçlaması. 

  • MHP cenahı, kendilerine ve Belediye’ye yönelik eleştiri ve suçlamaları MYK Üyesi Yüksel Aydın, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İl Başkanı Emin Çınar ve Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen’in birlikte yaptığı basın toplantısıyla cevaplarken CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’i ve eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı topa tuttu. 
  • Vidinlioğlu, Belediye yönetimini hiç kimsenin bazı şeyleri gizlemekle, saklamakla suçlayamayacağını söyledi. Erbilgin’in protokolle ilgili eleştirisine “Siz kimlerle otuyorsunuz, ona baksanıza” diye karşılık verdi ve “Eğer ulusal marketlerden bir kuruşluk bir şey aldığımı ispat etsin ben istifa ediyorum. Aynısını da ondan bekliyorum” dedi.
  • Kürşat Ayvatoğlu konusunda da soruların kendisine değil ilgili şahsa referans olan Babaş’a sorulması gerektiğini belirten Vidinlioğlu, Babaş’a, “Sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyorsun. Ama gözümün içine baka baka yalan söyleme” ifadesini kullandı, imarla ilgili yaptığı her işte sıkıntı olduğunu söyledi ve buna örnek olarak NK İnşaat projesiyle ilgili tevhit (birleştirme) uygulamasının mahkemeden dönmüş olmasını gösterdi.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı (MHP) dün geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Genel Merkez MYK Üyesi Yüksel Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İl Başkanı Emin Çınar, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen, kadın kolları, belediye meclis üyeleri ve il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

EMİN ÇINAR:

Toplantıda ilk söz alan ve açılışı yapan İl Başkanı Emin Çınar şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi hepinizin bildiği üzere 18 Mart’ta 13. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştirdi. Genel Merkez temsil noktasında MYK ve Yönetim kadroları da oluşturuldu. Genel Merkez ve çalışma heyetine bir kez daha şükranlarımızı arz ediyoruz ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. Yine önceki dönem Kastamonu’dan MYK Üyesi Sayın Tarık Ziya Çağılcı’ya da görev süresi içindeki yaptığı çalışmaları nedeniyle şükranlarımızı sunuyorum. Kurultay’da Kastamonu’yu temsilen MYK üyeliği görevine seçilen önceki dönem İl Başkanımız Sayın Yüksel Aydın’a da görevinde başarılar diliyorum. İnşallah birlikte, beraberce Kastamonu’da önümüzdeki seçimlere en iyi şekilde hazırlanıp, MHP adına en iyi şekilde temsil etme kararlılığımızı sürdüreceğiz.

İdrak ettiğimiz Ramazan ayının bütün hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bugün itibariyle bir haftalık süreçte oruçlar tutuldu, Ramazan’ı beraberce en iyi şekilde idrak etmeyi Cenab-ı Allah hepimize nasip eylesin.

Bugün itibariyle mahalli idareler noktasında iki yılı geride bıraktık. İlerleyen zaman içerisinde belediye başkanımız yaptığı iki yıllık faaliyetleri sizlerle bir araya gelerek daha ayrıntılı bir şekilde gündeme getirecek ve yapılan çalışmaları sizlerle tekrar paylaşacaktır. Bu toplantımız vesilesiyle, Kastamonu halkının Milliyetçi Hareket Partisi’ne tevdi ettiği merkez dahil Tosya, Taşköprü, İhsangazi, Ağlı, Seydiler ve Çatalzeytin belediyelerimizde ciddi manada, halkın memnuniyetinin yüksek seviyede bizlere iletildiği bir çalışma ortamı nedeniyle tüm belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Zor ve güç dönem içinde bu çalışmaları ortaya koyan tüm arkadaşlarımızın da teşkilat olarak yanındayız.

Kış mevsiminde, daha karın ilk yağdığı günden itibaren Kastamonu aşkı içinde olmayan insanların çekememezlikle belediyemizi eleştirdiğine tanık olduk. Şu anda Kastamonu Belediyemizde hizmet veren geçmiş dönemin belki de üçte biri kadar personelle yerel hizmetlerimiz devam etmektedir. Allah’a şükür dış birimlerimiz gece gündüz demeden büyük bir özveriyle bu çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bu noktada bizlere yapılan haksız eleştirinin cevabını da Kastamonu kamuoyu verecektir. Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koydukları Cumhur İttifakının çerçevesi içinde siyasetimizi sürdürüyoruz. Bu noktada da AK Parti’nin sayın milletvekilleri, il başkanı, ilçe başkanı ve il genel meclisi başkanı ile olan diyaloglarımızda da ittifak ruhunu daha da güçlendirip, canlandırıp hizmetlerin ortaya konulması noktasında gayret içinde olacağız.

Bundan rahatsız olan siyasetçiler de söz konusu. Özellikle her konuyu kendi gündemine alan CHP’nin bir İl Başkanı var. Göreve geldiğim günden bugüne kadar mesnetsiz ifadelerle şahsımı suçlamış, ama kendisine yönelik ifademde bunların ispatını yaptığı an bu makamda bulunmayacağımı ifade etmeme rağmen bugüne kadar herhangi bir konuyu gündeme getirmemiştir. CHP İl Başkanı’nı hepinizin yakinen tanıması gerekir. Biz Kastamonu’nun manevi ikliminden feyiz almış ve buna göre siyaseti yürüten kişileriz. Genel Merkezimiz şahsımıza ne kadar süre verir belli olmaz. Görevimizi yaparız, görevimiz sonrasında da yine partimiz içindeki o mücadelemizi sürdürürüz.

Cumhur İttifakı’nın zedelenmesi noktasında her konuyu kendisine fırsat bilen CHP İl Başkanı, bizlerin ‘basın huzurunda açıklama yapmadığımız, suskun davrandığımız, bir şeyleri kapatmak istediğimiz’ gibi mesnetsiz suçlamalar yöneltmektedir.

Şunu çok iyi bilmelidir ki, MHP yapmış olduğu hizmetleri milletinden alıp, milletine veren bir siyasi partidir. Emelleri farklı olan, bölücü örgüte destek çıkan siyaset işbirlikçileri ile asla yan yana oturmamış, asla bir masanın etrafında birleşmemiştir. Hiçbir arkadaşımız gerek sosyal medyada, gerekse açıklamasında PKK’ya destek veren siyasi uzantı HDP’nin destekçisi olan ifadelerle kendisini addettirmemiştir. CHP İl Başkanı, bölücü örgüte destek çıkmak, bölücü örgüt propagandası yapmak suçuyla hakkında kesinleşmiş yargı kararı olan Kocaeli HDP milletvekilinin sosyal medyadan savunuculuğunu yapan İl Başkanı için MHP’nin herhangi bir yerde oturup konuşacağı bir konu kalmamıştır. Onun için o kendisine bir yol haritası çizmiştir, bu yol haritasında beraber yapacakları siyasette kendileri için yakışanı yapıyorlar.

Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu göreve geldiğinde, malum şahsiyetle alakalı, geçmiş dönemde göreve alınan ve daha sonra Kültür Sosyal İşler Müdürü olan şahsiyetle alakalı kendisini eski görev yerine iade etmiştir. Bu konu artık yargıdadır. Kimse bilmeden, arkasında bilgi, belgeye dayanmadan ifade kullanmasın. Süreç yargının önündedir. Yargı, Kastamonu Belediyemizden yapılması gereken bir çalışma, arşiv talep ettiği noktada da kapılar ardına kadar açıktır.

AYHAN ÖZMEN

Çınar’dan sonra söz alan MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen de

“Merkez İlçe Başkanlığı olarak pandemi zorluklarına rağmen çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pandemi, hareket alanlarımızı kısıtladı ancak buna rağmen çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kimse sosyal medya üzerinden efelik yapmasın. Buradayız, caddedeyiz, sokaktayız. Sıkıntısı olanın sıkıntısını ve sorununu çözüyoruz. Bize ulaşsınlar dertlerine derman oluruz” diye konuştu.

GALİP VİDİNLİOĞLU

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise şunları söyledi:

“Bu tarz basın toplantılarından çok hoşnut değilim. Ben çok konuşulmasından ziyade doğru konuşulmasından yanayım. O nedenle biz az ama öz toplantılar yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu dönemde de sürekli bu konularla gündemin meşgul edilmesi hoş değil. Bizim kayıkçı kavgası siyasetle çok fazla işimiz yok. Biz işimize bakarız. Geçmişe dönmekten de çok hoşlanmıyorum. Üzerinden iki yıl geçmiş halen seçim konuşuyoruz.

Biz seçimde ‘şeffaf olacağız’ dedik. Bunun gereği olarak da ilk yaptığımız iş Belediye Meclisi’ni canlı yayınlamak oldu. Belediye borçlarını açıkladık. Kimse bize ‘Bunları yap’ demedi, ama biz bunları yaptık. Dolayısıyla bu konuda kimse Kastamonu Belediyesi’ni bazı şeyleri gizlemekle, saklamakla suçlayamaz. Bunları aynen iade ediyorum.

Komisyonlara üyelik konusu… Ortada bir ittifak var. Bu ittifak gereği CHP ve İYİ Parti bu seçime birlikte girdiler. Bunun neticesinde 4 üyelik aldılar. İttifakı devam ettirselerdi komisyona üye verirlerdi. Ama ayrılmayı tercih ettiler. Dolayısıyla CHP 2, İYİ Parti 2 kişiyle temsil ediliyor. Sayısal olarak komisyona üye vermenizin imkanı yok. Hakkınız olmayanı neden istiyorsunuz? Hangi bilgiyi istediniz de vermedik? İki defa konuşmak istediniz, ben izin verdim. Ama bizim seçim vaatlerimizi bize öneri olarak sundunuz. Yeni söylenen birşey yoktu, ben de ‘bundan sonraki önerilerinizi yazılı verin’ dedim.

Hikmet Bey, kiminle oturduğum gibi protokolde yaşanan bir sıkıntıdan bahsediyor. Biz Başbuğumuzdan öyle gördük. Biz koltuk sevdalısı değiliz. Gerekirse minderde de otururuz. Ama biz kiminle oturduğumuzu biliriz. Siz kimlerle otuyorsunuz, ona baksanıza. Bir yanınızda FETÖ, bir yanınızda PKK, bize protokol dersi veriyorsunuz. Hadi oradan.

Yalan ağzına yuva yapmış. Utanmadan ulusal bir kanalda ulusal marketlerden benim bir şeyler aldığımı ima ediyor. Eğer ulusal marketlerden bir kuruşluk bir şey aldığımı ispat etsin ben istifa ediyorum. Aynısını da ondan bekliyorum. Geçen sene de ulusal marketler pandemi döneminde vatandaşlara verilmek üzere kart vermişlerdi. Biz bu kartları bu marketlerden aldık ve vatandaşlara dağıttık. Onlardan herhangi bir şey almamız söz konusu değil. Onların kartlarını vatandaşa ulaştırdık. Bu kampanyaya ben herkesten destek istedim. Yerel marketler kampanyaya katılmak istedi ve biz yer vermedik mi? Zaten yerel marketler ayakta zor duruyor. Bilerek yalan söylüyor. Çıkıp da televizyona ‘Kastamonu Belediye Başkanı ulusal marketten alışveriş yapıyor’ demek yalandır.

Siz hangi yardımın içinde oldunuz? Ben her hayırseveri aradım yardım paketi istedim. Bundan önce de tablet istemiştim. Tabletle olan dağıtımla ilgili yaşanan ufacık bir aksaklığı bile gündeme getirdi. Senin hangi katkın oldu? Hangi garibanın elinden tuttun. 1,5 milyon liralık binada oturuyorsunuz. Zekatını verseniz dünya eder. Bir garibana bir paket verdiniz de yüz mü güldürdünüz? İşiniz gücünüz çem çem etmek. Hangi kampanyaya destek verdiniz?

İki günün biri zırt pırt açıkla açıkla diyor. İki yıldır belediye bizde. Sen nerede yaşıyordun? 5 senedir sen  nerede yaşıyordun? Ağzını açıp bir şey söyledin mi? Muhataplarına sormadın bana soruyorsun. Muhatapları sağ, hepsi caddede. Bana soracağına onlara sorsana.

Ben o 5 yılın harcama dönemiyle ilgili faturalara baktırdım. Bizim işimiz fatura girişleri var mı diye bakmak. Bir sıkıntı görmedim. Ama arkadaşlar tekrardan inceliyorlar.

Sarf malzemeler ıspatı mümkün olmayan şeylerdir. İçilen su, yenilen ekmek, dağıtılan helva, basılan broşürler gibi… Bunları fatura üzerinden değerlendirirsiniz. Bunlar ne kadar yapılmış ne kadar dağıtılmış bunu bilemeyiz. Bir suç var da savcılığa gitmiyorsanız siz suç işliyorsunuz. Denetim raporunu okuduk. Meclisi şeffaf yapıyoruz. Faaliyet raporu da okundu. Gizli saklı hiç bir şey yok.

 

Özellikle gündeme getirilen arsa takas konuları var. Arsa takası ile ilgili bir konu geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Bir önceki dönemde bir konak ile Kastamonuspor tesislerinin önündeki bir arsanın takası yapılmış. Ben de ‘vicdana uygun değil’ dedim. ‘Alın konağınızı verin arsamı’ dedim. ‘Hukuken yapılacak bir şey yok’ dedim. Prosedürler tamamlanmış. Benim vicdanıma uymuyor, ama ne yapayım. Ortada bir başka şey seziyorsanız Adliye orada. ‘İncelenmesini istiyoruz’ diye başvurabilirsiniz. Sadece konuşuyorsunuz. İcraatta bir şey yok.

Hikmet Erbilgin çıkıp çıkıp konuşuyor. Yönetememekten bahsediyor. Senin belediye başkan adayın Maslak Yapı Kooperatifinin danışmanı değil miydi? Tahsin Babaş da oranın onursal başkanı değil mi? Bir önceki başkan adayken Maslak Yapı Kooperatifinin Danışmanı olan adayın Mustafa Öztürk’ü içine sindirdin de bana etik dersi mi veriyorsun? Onu içine sindirdin mi? Seçim kampanyası boyunca neredeydin? Ben senin parti içi çekişmelerini gündeme getiriyor muyum? Meydanı boş buldun. Bundan sonra sana cevap vermem. Senin muhatabın bundan sonra ben değil mevcut İl Başkanıdır. Bundan sonra İl Başkanı üzerinden konuş.

Ulusal basına da düşen malum şahsın vaziyetleri ile ilgili de son dönemde bazı şeyler oldu. Bununla ilgili eski belediye başkanına bir iki şey söylemem gerekiyor. Sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyorsun. Konuş ben bilmem. Seninle ilgili kararı yargı verir. Ama gözümün içine baka baka yalan söyleme. ‘İmarla ilgili düzenlemelerin hiçbiri bizim dönemimizde değildir’ diyorsun. Bak seçim öncesinde canlı yayın kayıtları var. Sana senin döneminde yapılan imar değişikliklerini tek tek gösterdim. Hepsi de senin döneminde. Bu benim değil önceki dönemde yapıldı demek ağabeyim dediğin Turhan Başkan’a hakarettir. Ayıp. Yaptıysan yaptın. Yapan adam yaptığı işe delikanlı gibi sahip çıkacak. Biz o malum arkadaşı da başkan olduğumuzda asli görevi olan kaynakçılığa verdik, sonra da yolları ayırdık. Demek ki sen yolları ayırmadın ve elinden tuttun genel merkeze götürdün. Soruyu bana soruyorlar. Bu adam belediye de ne yaptı diye? Elinden tutup referans olan Tahsin Bey’e neden sormuyorsunuz? ‘Aranızda ne tarz bir ilişki var da alıp genel merkeze referans oluyorsun?’ diye sormuyorsunuz da bana soruyorsunuz. Bana soracağınız soruları ona sorun.

Şimdi mesela yapılan bir iş var. Yargı kararı var. Candaroğulları Mahallesi’nde NK İnşaat’la  ilgili sıkıntı var. Sevgili eski belediye başkanı Tahsin Bey, yaptığın her işte sıkıntı var. Her biriyle ayrı ayrı uğraşıyoruz.  Mahkeme kararı var. ‘Tevhidi bozun’ diyor. Sütler karışmış peynir olmuş, şimdi mahkeme kararı var, ‘Herkesin sütünü geri verin’ diyorlar. Nasıl olacak bu iş?

‘Altı üstü  2 milyonluk bütçesi vardı’ diyor. Kültür Müdürlüğü’nün bütçesi 2 milyonluk değildi. 2018’deki bütçe 8 milyon 410 bin 668 liraydı. Zaten Temmuz’da göreve gelmiş bu malum şahıs. 2017 yılında ek bütçe ilave edilmiş o günkü bütçesi de 5,5 milyon TL. Seçime kadar da toplam harcanan miktar üç ay içinde 3 milyon 32 bin 471 lira. Neredeyse Kültür bütçesinin tamamı seçime kadar harcanmıştı. Rakam istiyordunuz işte rakam. Kültür başkentliği döneminde 8 milyon, ondan önce göreve gelmiş bu şahıs o dönemde ek bütçeyle 5,5 milyon, seçim döneminde de 5.8 milyonluk bütçenin üç ay içinde 3 milyon lirası harcanmıştı.

Sosyal medya üzerinden internet televizyonculuğu yapan bir arkadaş var. Kendisinin gazeteci kimliği falan da yok. İki günün biri diline dolamış, revize plan diye. Revize plan dediğiniz hükümetin temmuza kadar tüm belediyelere  zaruri kıldığı bir şey. Şahsa özel bir şey yapılmaz. Bölge olarak çalışma yapılır. Bilmeden konuşuyor. Revize planla ilgili Meclis’in tamamı bilgilendirildi. Tüm parti grupları bilgilendirildi. Hem de iki defa bilgilendirildi. Bu yapılan iş Belediye Meclisi’nden geçecek ve Ankara’ya gidecek ve sonra askıya çıkacak. Kafamıza göre yapılmıyor. Bilmiyorsanız konuşmayın. Delikanlı gibi elinde birşey varsa tak tak söyleyeceksiniz. Benimle ilgili sıkıntı varsa çıkın söyleyin. Benden önceki belediye başkanı ile sorun varsa gidin ona söyleyin. Bu arkadaş seçim zamanında Tahsin Babaş güzellemesi yapıyordu. Bizim esamemiz bile okunmuyordu. Seçimden sonra bana geldi. Eski belediye binasında kiracıydı. Kiralarını yatırmamış. Sözleşmeyi iptal ettik. Geldi bana ‘Kiralarımı Tahsin Bey yatıracaktı’ dedi. Utanmadan bir de bunu bana söyledi. ‘Git o zaman ona söyle’ dedim. Bir gazetecinin kirasını neden Belediye öder? Neden başkan öder? Ben o zaman altında bir şey ararım. Seçim zamanı yaptığın yayınların altında demek ki bir şeyler vardı. Aranızda ne tarz ilişki vardı?

Bu dönemde iki defa denetimden geçtik. Sayıştay ve Mülkiye denetiminden geçtik. 12 yıldır mülkiye müfettişi gelmemişti, geldi ve 12 yıllık dönemi inceledi. Pudra şekeri ile ilgili konunun kararını yargı verecektir.

Belediye çalışmalarıyla ilgili de bayram ertesi bir durum değerlendirmesi yapacağız. Merak edenler için; pandemi ile mücadelemiz devam ediyor. Millet bahçesinin temeli atıldı. Çevre Şehircilik Bakanı ile görüştüm. Hem Atık Su hem de Millet Bahçesi ile ilgili bir temel atma töreni düzenleyeceğiz. Budamış’ın bir dere ıslah çalışması var. Tosya yolunun her iki yakasının altyapı ihalesi bitti. Ahşap birimini kurduk. Ramazan’da 10 bin paket gıda dağıtacağız. 6 bin 500’ünü dağıttık.”

YÜKSEL AYDIN

MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın ise Ramazan ayını kutlayarak başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“MHP 52 yıllık bir siyasi hareket. 52 yıldır iftiralara ve değişik saldırılara rağmen var olan bir siyasi hareketiz. Her babayiğidin harcı değildir, MHP’de siyaset yapmak. Onun için İl Başkanı, İlçe Başkanı, Belediye Başkanının mücadeleleri karşılıksızdır. MHP siyasetini yaparken, siyasetini dizayn ederken, siyasetinde geleceğini öngörürken, hiçbir karşılık beklemeden yapar. Bunun birçok örneği mevcuttur. MHP tabutluktan, zindanlardan, esaretlerden, şehitlikten, şehadetten geliyorlar. İhtilal dönemlerinde bile uğradığımız haksızlıklarda ‘Vardır devletimizin bir bildiği’ demişizdir. Devletimiz bize bir şamar vurmuştur, öbür yanağımızı dönmüşüzdür. Onun için kamuoyunda MHP’yi, ülkücüleri, MHP Belediye Başkanlarını, MHP İl Başkanlarını, MHP İlçe Başkanlarını ağızlarına alanların biraz daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. MHP bildiğiniz diğer partiler gibi değil, onun için kendinize dikkat edeceksiniz. Bu uyarı kamuoyunda boş beleş konuşan arkadaşlarıdır. Hazmedeceksiniz. MHP Kastamonu’da Kastamonu halkının büyük teveccühünü kazanmıştır. 7 belediye, 14 İGM üyesi, İGM’de 88 bin oy ve 200’e yakın Belediye Meclis üyesi. Demokrasinin güzelliği bu. Demokrasiye inanıyorsak, milletimiz 31 Mart’ta tercihini yaptı. Herkes alacağını aldı. 31 Mart’ta seçim bitti. Bundan sonra Kastamonu’ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Fakat bunu anlamayanlar var.

Belediyeleri eleştiriyorlar da, seçimlerden kısa bir süre Kovid-19 belası ile karşı karşıya kaldık. Belediye başkanlarımızın yapacağı birçok icraat her yerde olduğu gibi sekteye uğradı. Bunları bir eksiklik gibi ortaya getirmek doğru değil. İnsani değil, vicdani değil. Kısıtlama sadece insanımızda yok ki. Kısıtlama belediyelerimizde de var. İller Bankası’ndan payda azalma var. Dolayısıyla bu noktada elinden geleni yapıyor. Eksiğimiz tabii vardır. CHP İl Başkanı ile milletvekilini çok ciddiye almayın. ‘Muhteşem ikili’ diyorum ben onlara. Hiçbir özellikleri yok. Nereden geldiklerini biliyoruz çünkü. Siyasi geçmişlerini biliyoruz. Tıynetlerini biliyoruz. Bugün Kastamonu’da özel yapmak istediklerini biliyoruz. Kastamonu’nun gerçek CHP’lilerine sesleniyorum: Siz dinini, devletini, milletini, vatanını seven insanlarsınız. Siz Allah’tan korkarsınız. Siz ondan utanırsınız. Size siyaset yapmak, bizim için keyif olur. Kastamonu’daki gerçek CHP’lilere söylüyorum. Ne hikmetse, o Hikmet’te bir hikmet var. Adam 3 gün önce, Selahattin Demirtaş’a güzellemeler yapan İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı, PKK’nın bütün unsurlarına mesajlar yollayan, Güneydoğu’daki belediyelerin kaynaklarını PKK’ya peşkeş çektikleri için görevden alınan, yerlerine atanan kayyumlarla ilgili açıklamalarda bulunanın yanına gitmiş, oradan Kastamonu’ya mesaj veriyor. Bir tarafta Hikmet bey, bir tarafta milletvekili olan zat. Kastamonu bunu yemez. Pervin Buldan kim? Terör örgütünün meclisteki uzantısı. Sayın İmamoğlu; Pervin Buldan ve İP’in Genel Başkanı Meral Hanımı yazıyor ve ‘Bunların nezdinde Kadınlar Günü’nü’ kutluyoruz diyor. İP’in Genel Başkanı Meral Hanım ‘Ben kızmadım ama arkadaşlar sinir olmuş’ diyor. Şimdi böyle bir adamı ziyaret ederek Kastamonu’ya ayar vermeye çalışıyor.

Bu arkadaşın da il başkanlığı sorunlu zaten. Genel Başkanı hakkında, ‘Kılıçdaroğlu konuşmasa daha iyi sonuç alırız sanırım’, ‘Kılıçdaroğlu beni ikna etsinler söz veriyorum ‘Evet’ oyu vereceğim’ demiş. Bunu yazan Hikmet Erbilgin. Sen Genel Başkanını tanımıyorsun, Kastamonu’da il başkanıyım diye kırıta kırıta geziyorsun. Biz ne zaman susacağımızı, ne zaman konuşacağımızı biliriz. Senaryosunu kendimizin yazmadığı hiçbir oyunda oynamayız. Bizimle çok fazla topa girme. Yoksa külahları değişir. İşine bak. Senin Kastamonu’ya yapacağın, hiçbir şey yok. Sizin gizli gündeminiz var. Sizin derdiniz Kastamonu değil. Genel Başkanın yanlış ise, neden il başkanısın sen? Onun için bu muhteşem ikiliyi kimse dikkate almasın.”

Kürşat Ayvatoğlu konusuna da değinen Yüksel Aydın, bu konuda da şöyle konuştu:

“O müptezelin ismi Kürşat. Benim ona tavsiyem öncelikle adını pudra şekeri yapsın. Kürşat ismi ona yakışmıyor. Bize niye soruyorsunuz? Bu konuyu bize sormayın. Bu konuyla bizimle ne alakası var? O konu sadece Kastamonulu olarak ilgilendiriyor. Utanıyoruz yani. Kastamonu isminin bu şekilde günlerce anılması, her Kastamonulu gibi beni de rencide etti. Biz bu şekilde ulusal basında olmalıydık. Bunun altını kaşıyacaksınız, muhataplarına sorun. MHP’nin hiçbir mensubu Cumhur İttifakı konusunda asla yanlış yapamaz. Çizgi ne ise oradadır. Çünkü Cumhur İttifakı Türk Milleti’nin geleceği. Kastamonu geçmiş dönemde öyle bir adamla karşı karşıya kalmış ki, adam Sayın Cumhurbaşkanımızı kandırmış.”

Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan manipülasyonla karşı karşıya olduğunu söyleyen Aydın, şöyle drevam etti:

“Cumhur İttifakı’nın oluşturulduğu süreci baz alırsak, süreç itibariyle içeride ve dışarıda Türkiye’ye kurulmuş tuzakları görüyorsunuz. Bugün de devam ediyor. Tutturmuşlar bir 128 milyar dolar. Devlet yetkilileri açıklıyor. Sizi nasıl tatmin edecekler? 104 amirali absürte etmek için, gündem değiştirmek için devletin parası kayıp diye çıkıyorlar. Kendi milletvekiliniz İlhan Kesici, ‘Devletin parası kaybolmaz. Kayıtlarda, gidini bakın’ dedi. Gündemi değiştirmek için yapıyorlar. Çünkü Türkiye’ye dair, Türk Milleti’ne dair söyleyebilecekleri bir şey yok. Adamların şer ittifakı var. HDP, PKK, FETÖ. Her şeyin içinde FETÖ var. Bitmediler, bitmeyecekler de. Onun için her daim uyanık olmamız lazım. CHP bugün FETÖ’nün ayakçılığını yapıyor. CHP Meclis’te, hiçbir milli meselede devletin yanında olduğunu gördünüz mü? Olmazlar, olamazlar. Dolayısıyla buradaki uzantısı bunlara uydu. Zaten onlar da görüyor. Türk Devleti yıllardır Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Akdeniz’de, Karabağ’da mücadele ediyor. Son 5 yılda Türk Devleti savunma sanayi yüzde 75’in üzerinde millileşti. Bunlar ne ile yapılıyor CHP? ”

Kastamonu’nun ortak değerleri olduğunu söyleyen Aydın, sözlerini şöyle noktaladı:

“Spor çok önemli. Takımımızın 1’inci ligde olduğunu bir düşünsenize. Seçim döneminde ben suç duyurusunda bulunmadım. Ben bize gelen ihbarı savcılığa ilettim. Sonrası ne oldu bilmiyorum. 31 Mart’tan sonra ‘Kastamonuspor kendi ayakları üzerinde durmalı, spekülatif hadiselere karışmasın’ demiştik. ‘Paravan olmaktan çıkaralım’ demiştik. Kastamonuspor’un geçmiş 5 yılda nasıl bir araç olarak kullanıldığını herkes biliyor. Dolayısıyla Cengiz Aygün’e çok teşekkür ediyorum. Fakat bu iş adamı tek başına bırakılırsa, o da bir yere kadar. Herkes bir yerinden tutsa, Kastamonu çok farklı noktalara gelecek. Siyasi parti ayrımı yapmadan herkesin Kastamonuspor’a sahip çıkması gerekiyor. Mutlaka yardımcı olmak lazım. Hentbol takımımız uluslararası maçlar oynuyor. Hem Belediye Başkanımıza, hem de mevcut başkan Bülent Bıyıklı ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bunlara destek olmak lazım. Yurtdışındakiler bizden çok tanıyor Kastamonu’yu.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU