“MİEM, stat ve salonla ilgili GÜZEL GELİŞMELER VAR”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk’ün Kastamonu’daki incelemelerinin çok faydalı olduğunu söyledi.

Kadıdağı’nda uzun yıllar âtıl vaziyette bekleyen Mahalli İdareler Eğitim Merkezi binasının çözümü noktasında somut adımların atılacağını söyleyen Milletvekili Metin Çelik, Kastamonuspor 1966 taraftarlarının merakla ve heyecanla beklediği Gazi Stadı projesinde de güzel gelişmelerin olduğunu açıkladı.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün salı günü Kastamonu’ya teknik bir ekip göndererek MİEM’le ilgili çalışmalara başlayacağını söyleyen Milletvekili Metin Çelik, “MİEM’in 2012 yılında bu tarafa Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devri söz konusuydu. Bu sorunu Bakanımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza işlettik. Genel Müdür Yardımımız Dursun Türk, Kastamonu’ya geldi ve yerinde incelemelerde bulundu. İnşallah salı günü Kastamonu’ya teknik heyet gelecek ve ihale hazırlığı başlayacak. Oradaki inşaatların bir an önce faal hale getirilmesi ve bitirilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı gerekli adımı atacak” dedi.

Çelik, Gazi Stadı projesiyle ilgili olarak da, proje çalışmalarının en kısa sürede başlayacağını umut ettiklerini belirterek, “Gazi Stadı konusu uzun süredir gündemimizde olan bir konuydu. Genel Müdürümüz Dursun Türk yerinde uygulanabilirliğine baktı. İlk etapta uygulanabilir olduğunu da karar verdi. İnşaallah bundan sonra proje çalışmaları, alt yapı çalışmaları başlayacak” diye konuştu.

SPOR SALONU

2 bin 500 kişilik spor salonu projesiyle ilgili ise Metin Çelik, “2 yıldır sorun yaşadığımız bir spor salonu meselemiz var. Bu konuda da artık karar aşaması geldi. Belediyemizin ilk tahsis ettiği alan üzerinden yüksek gerilim hattı geçtiği için uygun bulunmadı. Belediyemiz ikinci bir yer daha önerdi. Buranın da yapısıyla alakalı bir tereddüt var. Diğer altrenatifler varmı ona bakılacak. Yoksa; belediyemizin gösterdiği yere de spor salonumuz yapılacak.Kastamonu spor konusunda iyi bir noktaya geliyor.” diye konuştu.

Kastamonuspor 1966’yı kutladığını da söyleyen Milletvekili Çelik, “Kastamonuspor 1966’nın da inşallah Play-Off maçları sonrası Spor Toto 1.Lig’e çıkacağına yürekten inanıyoruz” dedi.