MİEM’de mutlu son (mu)

Arşivleri tarasanız, onlarca “MİEM’de mutlu son” haberi bulabilirsiniz gazetemizde yayımlanan.

Örneğin bu okuyacağınız haber, 1999 yılına ait. Yani 21 yıl öncesinden:

Vali Enis Yeter açıkladı

MİEM çalışması
start aldı

Vali Enis Yeter, Mahalli İdareler Eğitim Merkezi altyapı çalışmalarına kamu kuruluşlarının makine parkından yararlanarak başlayacaklarını açıkladı. Yeter, 2002 yılında tamamlanması öngörülen projenin gelecek yıl ihale edileceğini söyledi ve “Yerel yönetimler batılı ülkelerde büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde böyle bir eğitim merkezinin olmaması büyük eksiklikti. Proje tamamlandığında yalnızca ilimizin değil Türkiye’nin de önemli bir eksikliği giderilecek” dedi.

Bu haber ise 2014 yılına ait:

Gençlik ve Spor Bakanlığı âtıl durumdaki yatırımı devralıyor

MİEM’de mutlu son

Yıllardır âtıl durumda bekleyen önemli yatırımlardan olan Mahalli İdareler Kongre Merkezi’nde (MİEM) beklenen müjde Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Eğitim Merkezi olarak yapımına başlanan ancak geçen süre içerisinde projeden vazgeçilmesiyle âtıl durumda kalan dev tesise Gençlik ve Spor Bakanlığı sahip çıktı. Bakanlık, binayı devralıp kamp eğitim merkizeni dönüştürecek.

  • ••

Örnekler azalarak değil ne yazık ki çoğalarak devam ediyor ilimizde.

Sahi, bu sefer mutlu son mu MİEM’de?

İl olarak umalım ki, son kez “Mutlu Son” olsun MİEM’de…

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’nin dediği gibi, Başkent Ankara’dan Ilgaz Tüneli kullanılarak iki saatte gelinecek olan MİEM sporculara ev olsun. Sayısız başarılar kazanacakları anahtar olsun MİEM…

Umalım da bu sefer son defa mutlu son olsun…

  • ••

Korona can yakıyor!

Her fırsatta denetimlere giden, ağzından maskesi eksik olmayan Vali Bey koronavirüse yakalandı… Tedbiri elinden bırakmayan, her defasında vatandaşları tedbirli olmaya davet eden Vali Avni Çakır’a bunu yapan virüs, bize neler yapmaz varın siz düşünün.

O yüzden lütfen, elinizden geldiğince tedbirleri artırın… Gerçekten ama gerçekten gerek varsa dışarıya çıkın. İnsanlar fazlaca sosyalleşmiş durumdayken, siz üzerinize düşeni yapın ve tedbiri elden bırakmayın…

 Gözde MINIK