“Millet her gün fakirleşiyor”

Hanönü’nde düzenledikleri İl Divan ve İlçe Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, iktidarı ekonomi politikaları üzerinden eleştirirken, milletin her geçen gün daha da fakirleştiğini söyledi, “Hepimizin ortak noktası; uygulanan ekonomik politikalarla alım gücü heba olan milletimizin zor günlerden geçiyor olmasıdır. Herkesin derdi, yüksek enflasyon ve yüksek faizdir” dedi.

 

İYİ Parti’nin Divan ve İlçe Başkanlar KuruluToplantısı, Hanönü’nde gerçekleştirildi.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, toplantıda yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Toplantılarımızın 10’uncusunu düzenlediğimiz bu güzide ilçemizde siz değerli dava arkadaşlarımla öncelikle esnaf gezimizi yaparak Hanönü halkıyla da kucaklaştık.

Hepimizin ortak noktası;uygulanan ekonomik politikalarlaalım gücü heba olan milletimizin zor günlerden geçiyor olmasıdır. Herkesin derdi, yüksek enflasyon ve yüksek faizdir.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ülkeyi yöneten iktidar sahipleri kur artışından doğan fiyat arışlarım düşüremedikleri ortada iken, suçu ya stokçular yada dış güçlere havale etmekte, denetim yapılmadığı İçin fatura vatandaşa çıkmaktadır. İyi Parti olarak bunu kabul etmemiz mümkün değildir. ‘Kur koruması statüsü faiz değildir’ diyen, kendisini ekonomist zannedenler Türk Lirasına değer kaybettirmeye devam ediyorlar.

AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, ‘Her alanda stokçuluk yapanların ensesindeyiz, her türlü yaptırımı uygulayacağız’ demesine rağmen fiyatlarda, kurda artıyor.

Tarım Bakanı,‘Önümüzdeki yıllarda çiftçinin zarar edeceğini düşünmüyoruz çünkü çiftçi mutlu’ diyebiliyor. Üre gübresi bin 80 lira olmuş ,yem ve İlaç fiyatlan yüzde 100, yüzde 200 zamlanmış.Şimdi ben soruyorum:Çiftçi nasıl mutlu olacak?

Asgari ücret 4 bin 253 TL oldu. Çalışanlar bir nebze olsun sevindi ,ancak açıklanan ücret aynı gün içinde erimeye başladı. Diğer çalışanlarla ve emeklilerle İlgili artışlarda dahi birlikteliği sağlamak yerine ayrıcalık yaratarak işçi emeklisine yüzde 25,5,memur emeklisine İse %30.9 oranında artış uyguladılar..

EYt’ liler emekliler, sağlıkçılar, emniyet mensupları, öğretmenler laf değil hak istiyor.

AKP Genel Başkam Sayın Erdoğan,iş arayana ekmek var dedi, bulamayanları nankör İlan etti. Bir Cumhurbaşkanı’nın genç işsizlere söylediği bu söz kabul edilemez niteliktedir. Devletimiz istihdam yarattı da işsiz kalanlar iş mi beğenmedi?

İktidar kafaya koymuş, geçim derdine düşmüş vatandaşın varını yoğunu söke söke almaya kararlı. Maliye Bakanı Sayın Nebati,‘Gözlerimin İçine bakın çok hızlı şekilde ekonomi düzelecek’ dedi.

Buna rağmen millet her gün fakirleşiyor.Son bir yılda akaryakıta 46 kez zam yapılmış; araç sahipleri arabasına binecek, traktörünü çalıştıracak yakıt alamıyor. Kurla akaryakıt oranları aynı hızda yükseliyor.

AKP Genel Başkam Sayın Erdoğan,‘Ben ekonomistim’ diyor, 4 yıldır enflasyonu her defasında tek haneli rakamlara İndireceğini söylüyor ama enflasyon yükselmeye devam ediyor.

Son zamanlarda elektrik, doğalgaz ve su faturalarının üzerine yapılan zamlar şubat ayında milleti canından bezdirecek. Hani HES’ler,elektrik santralleri yapıyorduk, doğalgaz çıkarıyorduk? Milli varlıkları özel sektöre pazarlarsak geleceğimiz nokta yaşadıklarımızdır. Ayrıca kira artışları da yüzede19.60 artmıştır. Su faturalarında KDV yüzde 8, elektrik ve doğalgazda yüzde 18’dir. Bunlarla beraber faturalarımız kat kat katlanacaktır.

İYİ Parti olarak diyoruz ki;istihdam alanları oluşsun, işe alımlarda liyakat esas alınsın,esnaf ve sanatkara faizsiz kredi desteği sağlansın.Çiftçiye ve üreticiye ilaç gübre yakıt desteği yapılsın. Hak, hukuk, adalet adil olsun.Fiyat artışları indirilsin, bereketli sofralar kurulsun.

İYİ Parti Türkiye’nin toplanma alanıdır. İyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçerek İYİParti iktidarında GenelBaşkanımız Sayın Meral Akşener’in Başbakanlığında Ülkemizin sıkıntıların biz çözeriz.”