Milli Amigo’dan memleket ziyareti

A Milli futbol takımımızın amigosu Birol Ertan, memleketi İnebolu’yu ziyaret etti. 82 yaşındaki Birol Ertan, Milli takımımızı yurt içi ve yurt dışındaki maçlarda yalnız bırakmayarak 50 yıldır tribünlerde yer alıyr.

Yarım asırlık desteğine rağmen Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere spor yöneticilerinin kendisine gerekli ilgiyi göstermediğini de ifade eden Ertan, “50 yıldır amigoluk yapıyorum. Kulüp tutmadım, parti tutmadım. Benim için 83 milyon aynıdır. Ben kırmızı-beyaz formaya hayatımı verdim. Ama çok nankör bir ortamdayız. Vefasızlık var. Her şey paraya dayanmış. Manevi değerleri kaybetmişler. Beni yurt dışında çok seviyorlar. Amerika, Japonya, Avustralya, gitmediğim ülke yok. 15 Kasım’da Rusya maçı var. Rusya maçından sonra 18 Kasım’da Macaristan maçı var. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan parasıyla maç bileti istedim. Hep cebimden gitti. Millet Federasyon götürüyor sanıyor” dedi.

İnebolulu olmakla gurur duyduğunu da dile getiren Ertan, “Ben Çolakoğulları’ndanım. Dayım Mehmet Rüştü Çolakoğlu. Dayımın oğlu Hasan Çolakoğlu Türk Ekonomi Bankası’nın sahibi. İnebolulu olmakla iftihar ediyorum” diye konuştu.